В Польщі вибачились за розсипане зерно, але зазаначили: їх фермери протестують проти українських олігархів


14:0513.02.2024

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський у понеділок, 12 лютого, від імені польських фермерів перепросив за інцидент із українським зерном, яке вони розсипали з вантажівок  на пункті пропуску “Дорогуськ-Ягодин”. Він назвав ці дії “актом відчаю” і попросив “розуміння їхньої виключно важкої ситуації”, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Мушу визнати, що ситуація напружена. Польські фермери розсипали частину зерна з українських вантажівок. На мій погляд, це неправильна форма протесту, але її часто використовують фермери різних країн. Фермери не стримали своїх емоцій, але слід пам’ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації”, – зазначив міністр.

Водночас він звинуватив українських посадовців у “надто різких коментарях” з приводу цієї ситуації”. “Форми виступу міністра економіки, а до цього – мера Львова були занадто різкими. Інші українські політики також були надто емоційними в наданні інформації”, – зазначив він.

Міністр наголосив, що є прихильником діалогу та прямих розмов як найкращої форми для вирішення складних проблем.

“Від імені польських фермерів я перепрошую за такий акт відчаю і прошу розуміння їхньої виключно важкої ситуації. Ми проводимо технічні переговори з Міністерством сільського господарства України, під час яких хочемо визначити умови торговельного обміну, які обмежували би приплив товарів, що порушують стабільність агропродовольчих ринків”, – наголосив міністр.

Секерський висловив розуміння невдоволення української влади через труднощі з експортом сільгосппродукції і додав, що пам’ятає про те, що торгівля відбувається в обидва боки, і Польща також експортує в Україну.

Він вважає, що польські фермери допомагали Україні й хочуть допомогти досі. Але вони хочуть, щоб український бюджет отримав вигоду з цієї допомоги та приносив вигоду фермерам, а не олігархам, які мають величезні площі для вирощування зерна та інших видів сільгосппродукції. На його думку, за цим великим імпортом стоять українські агрохолдинги, які підривають стабілізацію агропродовольчих ринків у Європі.

“Вирішення проблем лежить не тільки в польсько-українських відносинах, адже за організацію і правила торгівлі на спільному європейському ринку відповідає Європейська Комісія”, – резюмував Секерський.

Нагадаємо, Україна вимагає покарати тих, хто вчора на польському кордоні напав на українські фури і висипав на дорогу зерно

Вчора польські фермери розпочали акції протесту ще на двох пунктах пропуску і знову заблокували ПП “Медика – Шегині” – Держприкордонслужба© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube