Україна економічними здобутками заслужила допомогу у $42 млрд, – МВФ


14:1413.02.2024

Україна потребує $42 млрд зовнішнього фінансування у цьому році, повідомила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва в інтервʼю CNBC. За її словами, країна повністю заслужила ці гроші, враховуючи її економічні здобутки, пише Forbes.

«Скажу прямо: Україна заслужила на підтримку міжнародної спільноти своїми дуже розважливими внутрішніми діями. Вони зібрали податків на 36% ВВП. Я не знаю багато країн, які це роблять навіть без війни», – сказала Георгієва.

Також вона наголосила, що Україні вдалося знизити інфляцію з 27% до 5%, а також відновити перспективи економічного зростання, яке зараз становить 4,5%.

Вона наголосила, що без міжнародної підтримки є ризик того, що всі ці здобутки можуть бути втрачені.

Георгієва нагадала, що Євросоюз уже підтримав пакет фінансової допомоги для України, і вона сподіваюся, що Конгрес США теж затвердить підтримку для України.

МВФ схвалив чотирирічний кредит для України минулого року, вперше надавши кредит країні, яка перебуває у стані війни. Програму скоординовано з Європейським Союзом, США та іншими країнами «Великої сімки», які пообіцяли фінансову допомогу, щоб допомогти покрити бюджетний дефіцит Києва.

Виконавча рада МВФ схвалила виділення Україні $900 млн у грудні і закликала інші країни та кредиторів виконати свої зобовʼязання.

Конгрес США тривалий час блокує понад $60 млрд фінансування України, запрошеного президентом Джо Байденом, більша частина якого призначена для озброєнь. 

1 лютого Рада Європи затвердила чотирирічний пакет фінансування України на €50 млрд. Рішення про створення механізму, відомого також як Ukraine Facility, очікувалося ще під час саміту ЄС 14 грудня (на ньому Єврорада погодилася почати з Україною переговори про вступ до ЄС), але його відклали, зокрема через блокування з боку Угорщини.

8 лютого Сенат США ухвалив рішення, необхідне для подальшого розгляду законопроєкту про виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню без міграційної реформи. Однак деякі республіканці в Палаті представників категорично виступають проти допомоги Україні, інші хочуть відновити дебати щодо стримування хвилі міграції через кордон США.

Нагадаємо, 12 лютого до Києва із робочим візитом прибули представники МВФ. Ціль візиту – обговорення економічної політики влади України та виклики, що стоять перед економікою. А 17 лютого місія МВФ на чолі з Гевіном Греєм розпочне дискусії з представниками влади України у Варшаві у контексті третього перегляду програми розширеного фінансування, що підтримується МВФ.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube