Що насправді вирішили на зустрічі в Джидді (Саудівська Аравія). Огляд іноЗМІ


06:0607.08.2023

На зустрічі в Джидді (Саудівська Аравія), окрім основного, обговорювали ще один мирний план із врегулювання ситуації в Україні.

Про це повідомило агентство DPA з посиланням на свої джерела в дипломатичних колах у неділю, 6 серпня.

План презентувала Саудівська Аравія спільно з кількома іншими країнами, про які медіа конкретно не згадує. Другий мирний план передбачає:

  • збереження територіальної цілісності України;
  • припинення вогню на всіх фронтах;
  • початок мирних переговорів під наглядом ООН;
  • обмін полоненими.

Про виведення російських військ з території України як умову початку переговорів, однак, у плані не йдеться.

А The Wall Street Journal із посиланням на джерела стверджує, що на нинішніх переговорах, на відміну від перших консультацій у такій формі, що відбулися в червні в Копенгагені, Україна не наполягала на прийнятті своєї формули миру в повному обсязі…

Це твердження спростували в Офісі президента. Співрозмовник LIGA.net в ОП, близький до ходу переговорів, сказав наступне:

“Нічого такого і близько немає”.

За його словами, за проміжними підсумками конференції в Джідді, Україна не поступилася жодним пунктом “формули миру” і водночас більшість країн-учасників конференції підтримали всі 10 пунктів.

“Ми пішли таким шляхом (порушили питання. – Ред): “Чи підтримуєте ви принципи статуту ООН та міжнародного права?” і “Чи згодні ви з принципами суверенітету в рамках міжнародно визнаних кордонів та незалежності? [У відповідь почули] так””, – пояснив він. 

Своєю чергою Reuters із посиланням на представника Євросоюзу, який поговорив із журналістами агентства на правах анонімності, пише про те, що переговори 6 серпня пройшли позитивно. А їхнім підсумком стала угода про те, що повага до територіальної цілісності та суверенітету України має бути в основі будь-якого мирного врегулювання.

Також чиновник розповів про те, що представники Саудівської Аравії на наступному етапі переговорів обговорять глобальну продовольчу безпеку, ядерну безпеку та звільнення ув’язнених.

За інформацією медіа, у зустрічі в Джидді взяли участь радники з політичних та безпекових питань близько 40 глав держав і урядів. Серед них були радники з України, США, ЄС і Німеччини, а також із Китаю, Індії, Туреччини та кількох інших країн. Однак від спільної заяви за підсумками минулого етапу переговорів учасники відмовилися.

Щодо нового раунду консультацій з приводу плану мирного врегулювання конфлікту в Україні деяку інформацію повідомив Bloomberg. Інформагентство з посиланням на представника МЗС Франції написало про те, що наступний етап переговорів може відбутися ще до 9 вересня.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube