В РФ частішають нестандартні ситуації на ракетних заводах (ВІДЕО)


06:3507.08.2023

Стало відомо, що в республіці Удмуртія пролунав вибух на Воткінському заводі, що виробляє для російської армії ракети “Іскандер”. Керівництво пояснило його “спрацюванням апаратури”, однак не можна скидати з рахунку і диверсії.
Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан. Він схиляється до думки, що вибух на заводі був спричинений діями тих, хто не згоден з політикою російської влади.

Хто може стояти за вибухами

Цей та подібні заводи є стаціонарними цілями, точне розташування яких нам відоме.

“Не виключаю, що до вибуху можуть бути причетні українські спецслужби, які або використовуючи своїх агентів, або завербувавши когось із місцевих, спробували знищити виробничі потужності Росії”, – припустив Світан.

Знищувати російські підприємства за допомогою диверсій – це дуже грамотний підхід, адже Україна не має ракет, які б могли туди долетіти. Водночас краще знищити ракету під час виробництва, аніж ловити її в небі.

Втім, Світан також наголошує, що до вибуху можуть бути причетні партизанські загони. За його словами, на сьогодні вже сформовані повстанські війська Татарстану, Ічкерії, Якутії та Удмуртії. Для здійснення подібних диверсій вони можуть оперувати своїми підручними засобами або ж отримувати їх від України.

Що відомо про вибух на Воткінському заводі

Незрозуміла подія сталася 5 серпня об 11 ранку. Керівництво заводу заявило, що він продовжує працювати у штатному режимі, однак місцеві повідомляють про пошкодження одного з корпусів підприємства та дим від вибуху, який бачили аж за містом.
За повідомленням телеграм-каналу “Удмуртия против коррупции”, після вибуху розглядалося дві версії: використання дрона або розрив виробу. За інформацією джерела, правдивою виявилася друга версія, і вибухнув виріб, що знаходився в бронекапсулі. Через це на заводі ніхто не постраждав, попри певні пошкодження виробництва.
З 2022 року Воткінський завод перебуває під санкціями США, Японії, ЄС, України та Швейцарії. Ракети, які він виробляє, здатні нести ядерний заряд і становлять велику загрозу для цивільного населення України.
© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube