Поліція Молдови надала докази організації масових заворушень за участю громадян рф – обіцяли по $10 тис. (ВІДЕО)


15:4812.03.2023

Начальник Генерального інспекторату поліції Республіки Молдова Віорел Чернеуцяну в неділю, 12 березня 2023 року, провів брифінг, на якому розповів про спецоперацію з викриття створеного за участю громадян Росії, спортсменів та кримінальних елементів підпільного координаційного центру з дестабілізації ситуації в країні

Запис його виступу перед журналістами оприлюднив суспільний мовник “Телерадіо Молдови”.

Як наголосив Чернеуцяну, двома кураторами-росіянами, що безпосередньо діяли у Молдові, було сформовано 10 груп по 10 осіб, які мали керувати масовими заворушеннями у Кишиневі та сутичками із поліцією. Кожному із цієї сотні, додав він, обіцялося по 10 тисяч доларів винагороди.

Поліція Молдови надала докази організації масових заворушень за участю громадян рф - обіцяли по $10 тис. (ВІДЕО) 1

Наразі ж куратори займалися розселенням запрошених, покриттям їх поточних витрат й проведенням інструктажів.

Під час брифінгу було оприлюднено скріншоти листування завербованих зі своїми безпосередніми керівниками. Як видно на скріншотах, частина найманців була з території самопроголошеної “Придністровської молдавської республіки” (“ПМР”).

Окрім того, було продемонстровано відео виступу одного із кураторів перед учасниками протестів. Як той наголошував, спершу головне “продавлювати му***ів (поліцейських – ред.) плечем” та йти далі. При цьому такі успішні дії найманців мали знімати заздалегідь підготовлені “дівчата”.

Лише засвідчивши у такий спосіб свій перший успіх, пояснював куратор, можна буде розраховувати на подальші вказівки і наступні завдання.

Загалом кураторів було двоє. Один із них мав тільки російське громадянство, другий – одночасно і російське, і молдавське. Ці особи постійно змінювали документи та прізвища, що ускладнювало їхній розшук.

Що стосується найнятих росіянами 100 громадян Молдови, то чверть із них наразі затримано.

“Операцію провели вчора (11 березня – ред.). 25 осіб затримали та доставили до Національної слідчої інспекції. Переважна більшість співпрацює з правоохоронними органами та дає свідчення. Семеро з них були затримані як лідери угруповань”, – сказав Віорел Чернеуцяну.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube