Відновлення України. Підхід дещо змінився – шефство країн над регіонами скасовується? (ВІДЕО)


11:5106.03.2023

Україна вже зараз має готуватися до відновлення комфортного життя в країні та відновлення інфраструктури.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доктор політичних наук Ігор Петренко.

“Вигравши війну, ми не повинні програти мир. Ця формула для нас має бути зрозуміла. Ми повинні вже готуватися до розв’язання тих проблем, які у нас є у внутрішній політиці, й, зокрема, це питання комфортного життя, це питання відновлення інфраструктури”, — вважає він.

Петренко звернув увагу, що зараз великими темпами йде відновлення міст на деокупованих територіях.

“Процес іде досить добре, серйозно, швидко. Є, звичайно, місця, де ми не можемо повноцінно відновлювати, припустимо, мости поки що тимчасові. Але загалом дуже багато того, що стосується, скажімо, безпосередньо житла і соціально необхідної інфраструктури, відновлюється. І тут дійсно нам потрібна допомога наших партнерів для того, щоб це було максимально швидко і для того, щоб це було певним, скажімо, витком нового нашого розвитку, нових кооперацій, допомоги”, — сказав політолог.

За його словами, перший Конгрес місцевих і регіональних влад при президентові України, який відбувся у Львові 4 березня, засвідчив, що першочергове завдання — це вибити окупантів із території країни, а також необхідно думати, як усе відбудовувати.

“Спочатку був такий підхід, що окремі країни братимуть шефство над окремими містами або регіонами й допомагатимуть їм розвиватися. Зараз трошки підхід інший і, можливо, навіть кращий: це просити країни та організовувати їх на відновлення певних сфер”, — заявив він.

Як приклад Петренко навів Німеччину, в якій розвинене машинобудування, і вона могла б допомогти з відновленням заводів.

“Говорити про те, що буде це план Маршалла чи ні, складно. Але на сьогоднішній день ми вже бачимо, що наші головні партнери — Америка, Європейський Союз — закладають необхідну допомогу Україні, зокрема й на критичне відновлення”, — зауважив він.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube