“Ми притягнемо Путіна до відповідальності” – комюніке G7


06:5113.12.2022

Лідери Великої сімки (G7) запевнили Україну в непохитній підтримці та пообіцяли їй додаткову військову допомогу у вигляді систем протиповітряної оборони. Про це йдеться у комюніке за підсумками їхньої зустрічі.

Ось повний текст.

Ми, лідери країн “Великої сімки” (G7), зустрілися 12 грудня, щоб обговорити прогрес нашої співпраці під час головування Німеччини з метою спільного подолання глобальних викликів у час серйозної геополітичної кризи та критичного моменту для світової економіки. До нас приєднався Президент України Володимир Зеленський. Цього року перед обличчям незаконної, невиправданої та неспровокованої агресивної війни Росії проти України ми були як ніколи єдині, разом з Україною та у непохитній відданості нашим спільним цінностям, багатосторонньому порядку, заснованому на правилах, та міжнародному співробітництву.

Сьогодні ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку та солідарність з Україною перед обличчям триваючої російської агресивної війни, яка триватиме стільки часу, скільки це буде потрібно. Ми засуджуємо безперервні нелюдські та жорстокі напади Росії, спрямовані на критично важливу інфраструктуру, зокрема енергетичні та водні об’єкти, та міста по всій Україні, і нагадуємо, що невибіркові напади та атаки на цивільне населення або цивільні об’єкти є воєнним злочином. Ми також засуджуємо тих, хто сприяє незаконній війні Путіна. Ми сповнені рішучості допомогти Україні відремонтувати, відновити та захистити її критично важливу енергетичну та водну інфраструктуру. Ми допоможемо Україні задовольнити її потреби у підготовці до зими, продовжуватимемо підтримувати стійкість цивільного населення України та ще більше посилюватимемо наші зусилля у цьому напрямку під час міжнародної конференції, яка відбудеться у Парижі 13 грудня. Ми рішуче налаштовані на те, що Росія врешті-решт повинна буде заплатити за відновлення критично важливої інфраструктури, пошкодженої або зруйнованої в результаті її жорстокої війни. Не може бути безкарності за воєнні злочини та інші звірства. Ми притягнемо Президента Путіна і тих, хто несе за це відповідальність, до відповідальності згідно з міжнародним правом. Ми знову заявляємо, що безвідповідальна ядерна риторика Росії є неприйнятною і що будь-яке застосування хімічної, біологічної або ядерної зброї матиме серйозні наслідки.

Спираючись на наші зобов’язання, ми продовжимо залучати міжнародну підтримку для вирішення нагальних короткострокових потреб України у фінансуванні. Ми просимо наших міністрів фінансів провести найближчим часом зустріч для обговорення спільного підходу до скоординованої бюджетної підтримки у 2023 році. Ми підтверджуємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) має відігравати центральну роль у цих зусиллях.

Ми твердо підтримуємо зусилля, спрямовані на забезпечення негайної фінансової стабільності України та її відновлення і реконструкцію на шляху до сталого, процвітаючого і демократичного майбутнього, відповідно до її європейського шляху. Ми будемо спиратися на результати Міжнародної експертної конференції з питань відновлення, реконструкції та модернізації України, що відбулася 25 жовтня в Берліні, а також Конференції з питань відновлення України 21-22 червня 2023 року в Лондоні. Зокрема, з метою підтримки ремонту, відновлення та реконструкції України, разом з Україною та нашими міжнародними партнерами та у тісній координації з відповідними міжнародними організаціями та міжнародними фінансовими установами, ми створимо міжвідомчу Платформу координації донорської допомоги. Через цю платформу ми координуватимемо існуючі механізми надання поточної короткострокової та довгострокової підтримки – з особливою відповідальністю Фінансового треку за короткострокову фінансову підтримку -, координуватимемо подальше міжнародне фінансування та експертизу, а також заохочуватимемо порядок денний реформ в Україні та зростання під керівництвом приватного сектору. Ми також створимо Секретаріат Платформи. Кожна з нас призначить високопоставленого представника уряду для нагляду за створенням платформи та поточною координацією зусиль, і попросить їх зібратися якомога швидше у січні 2023 року.

З метою життєздатного післявоєнного мирного врегулювання ми, як і раніше, готові досягти домовленостей разом з Україною та зацікавленими країнами та інституціями щодо стійкої безпеки та інших зобов’язань, які допоможуть Україні захистити себе, забезпечити своє вільне і демократичне майбутнє та стримати майбутню російську агресію відповідно до її прав, закріплених у Статуті Організації Об’єднаних Націй (Статут ООН).

Ми продовжуватимемо координувати зусилля для задоволення нагальних потреб України у військовій та оборонній техніці з негайним фокусом на забезпеченні України системами та засобами протиповітряної оборони.

Ми також підтверджуємо наше рішуче засудження триваючого захоплення та мілітаризації Росією Запорізької атомної електростанції, викрадення та жорстокого поводження з українським персоналом, а також навмисної дестабілізації її роботи. Ми підтримуємо зусилля Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) щодо створення зони безпеки.

Агресивна війна Росії має бути припинена. На сьогоднішній день ми не бачимо доказів того, що Росія віддана стійким мирним зусиллям. Росія може припинити цю війну негайно, припинивши свої напади проти України та повністю і беззастережно виводячи свої війська з території України. Ми вітаємо та підтримуємо ініціативу Президента Зеленського щодо справедливого миру.

Ми залишаємося відданими нашим безпрецедентним скоординованим санкційним заходам у відповідь на агресивну війну Росії. Ми збережемо і посилимо економічний тиск на Росію і тих, хто ухиляється і підриває наші обмежувальні заходи. Ми продовжуватимемо захищати вразливі країни, які серйозно постраждали від наслідків російської агресивної війни та озброєння Росією енергетичних та продовольчих ресурсів.

Ми підтверджуємо наш намір поступово відмовитися від російської нафти та нафтопродуктів на наших внутрішніх ринках. Протягом тижня, з 5 грудня 2022 року, у наших відповідних юрисдикціях набула чинності гранична ціна на морську російську нафту, що є виконанням нашого зобов’язання обмежити можливості Росії отримувати прибутки від її агресивної війни проти України, підтримати стабільність на світових енергетичних ринках та мінімізувати негативні економічні наслідки агресивної війни Росії, особливо для країн з низьким та середнім рівнем доходу. Ми закликаємо треті країни, які прагнуть імпортувати сиру нафту та нафтопродукти російського походження морським шляхом, використовувати верхній ціновий ліміт. Ми підтверджуємо наше рішення про те, що гранична ціна на нафтопродукти російського походження набуде чинності 5 лютого 2023 року.

Війна Росії в Україні поглиблює існуючу крихкість світової економіки, що має прямий вплив на вартість життя людей у наших власних країнах, а також на найбільш вразливі верстви населення у світі. Ми продовжуватимемо використовувати всі наявні політичні інструменти для підтримки глобальної фінансової, макроекономічної та цінової стабільності і довгострокової фіскальної стійкості, надаючи при цьому адресну підтримку тим, хто її найбільше потребує, та спільно працюючи над зміцненням нашої колективної економічної безпеки перед зовнішніми шоками та ширшими ризиками. Ми здійснюватимемо державні інвестиції та структурні реформи для сприяння довгостроковому зростанню. Ми продовжуватимемо координувати зусилля з метою реагування на нагальні потреби найбільш вразливих країн і заохочуватимемо приватні інвестиції в ринки, що розвиваються, та ринки, що формуються, як ключовий чинник сталого економічного розвитку.

Ми продовжимо реалізацію наших амбіцій щодо вирішення проблеми глобальної продовольчої безпеки, в тому числі в рамках Глобального альянсу з продовольчої безпеки (GAFS). Ми продовжуватимемо підтримувати постачання зерна та добрив до вразливих країн, які їх потребують, і вітаємо нещодавні операції під керівництвом Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) у цьому напрямку. Ми вітаємо розширення Чорноморської зернової ініціативи (BSGI), а також подальші зусилля, спрямовані на донесення українського продовольства до світу, а саме “Шляхи солідарності” Європейського Союзу та ініціативу “Зерно з України”.

Підтверджуючи нашу непохитну відданість імплементації Паризької угоди та результатів СОР26 та СОР27, ми зобов’язуємося вжити невідкладних, амбітних та інклюзивних заходів у сфері клімату в цьому десятилітті з метою обмеження глобального потепління на 1,5°C вище доіндустріального рівня. Ми підтверджуємо наше зобов’язання досягти нульового рівня викидів не пізніше 2050 року. З цією метою та на основі нашої заяви, прийнятої в червні в Ельмау, ми схвалюємо повноваження Кліматичного клубу, визначені Цільовою групою Кліматичного клубу, і цим засновуємо відкритий міжнародний Кліматичний клуб, заснований на принципах співробітництва. Зосереджуючись, зокрема, на декарбонізації промисловості, ми таким чином сприятимемо розблокуванню зеленого зростання. Ми запрошуємо міжнародних партнерів приєднатися до Кліматичного клубу та взяти участь у подальшій розробці його концепції та структури. При цьому ми продовжимо тісно співпрацювати з відповідними міжнародними організаціями та зацікавленими сторонами. Ми просимо Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) разом з Міжнародним енергетичним агентством (МЕА) прийняти у себе тимчасовий секретаріат, який працюватиме разом з іншими міжнародними організаціями.

Нагадуючи про наше зобов’язання зупинити і повернути назад втрату біорізноманіття до 2030 року, ми будемо інтенсивно працювати над досягненням успішного результату на 15-й Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття (КБР), зокрема, прийняттям амбітної та ефективної глобальної рамочної програми зі збереження біорізноманіття з чіткими і вимірюваними цілями, а також її швидким і оперативним впровадженням. У зв’язку з цим ми зобов’язуємося мобілізувати ресурси з усіх джерел та суттєво збільшити наше національне та міжнародне фінансування на охорону природи до 2025 року для підтримки реалізації амбітної глобальної рамочної програми. Ми закликаємо країни за межами G7 приєднатися до нас у цих зусиллях.

Прискорюючи наші внески до Партнерства з глобальної інфраструктури та інвестицій (PGII), щоб зробити нашим глобальним партнерам кращу пропозицію щодо стійких, інклюзивних, стійких до зміни клімату та якісних інвестицій в інфраструктуру, ми вітаємо прогрес у Партнерствах зі справедливого енергетичного переходу (JETP) з Південною Африкою та Індонезією як флагманських проектах багатостороннього співробітництва, справедливого енергетичного переходу та сталого інвестування і сподіваємося на швидке завершення переговорів щодо JETP з В’єтнамом, а також на подальший прогрес у відносинах з Індією і Сенегалом. Ми активізуємо нашу співпрацю в рамках робочої групи PGII для досягнення нашої спільної мети щодо мобілізації до 2027 року до 600 мільярдів доларів США, а щодо JETP ми будемо координувати наші зусилля через робочу групу JETP.

Підтверджуючи нашу повну відданість досягненню гендерної рівності та послідовному впровадженню гендерної рівності в усі сфери політики, ми вітаємо ключові рекомендації Консультативної ради з питань гендерної рівності (КРГР) та очікуємо на отримання повного звіту КРГР до кінця цього року. Ми дякуємо цьогорічній КРГР за її важливу роботу, підтверджуємо наш намір скликати КРГР на постійній основі при всіх головуваннях у G7 та сподіваємося на її подальше зміцнення.

Цього року ми досягли прогресу в удосконаленні глобальної архітектури охорони здоров’я з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) в її основі, нашої здатності запобігати, готуватися і реагувати на майбутні глобальні надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров’я та досягати загального охоплення послугами охорони здоров’я, особливо через Пакт G7 щодо готовності до пандемії, схвалений в Ельмау. Ми вітаємо успішне Сьоме поповнення Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (Глобальний фонд). Ми активізуємо наші зусилля з підготовки та підвищення кваліфікації медичних працівників, а також зміцнення потенціалу епідеміологічного нагляду для якомога більш раннього виявлення спалахів та їхніх варіантів шляхом інтеграції підходу “Єдине здоров’я”. Ми продовжимо підтримувати науку для розробки безпечних та ефективних вакцин, терапевтичних та діагностичних засобів.

Під час головування Німеччини ми, G7, разом з іншими міжнародними партнерами продемонстрували нашу рішучість спільно вирішувати як великі системні виклики, так і нагальні кризи нашого часу. Наші зобов’язання та дії прокладають шлях до прогресу на шляху до справедливого світу. Напередодні Саміту G7 у Хіросімі в 2023 році під головуванням Японії та підтримуючи головування Індії в G20, ми залишаємося сильними, об’єднаними та абсолютно відданими відновленню мирного, процвітаючого та сталого майбутнього для всіх.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'“Ми притягнемо Путіна до відповідальності” – комюніке G7' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube