Чому так довго і важко відновлюють електропостачання після останнього ракетного удару


22:3124.11.2022

Енергетична система України поступово відновлюється після блекауту, спричиненого масованою російською ракетною атакою, повідомили в “Укренерго”.

Там пояснили, що ціллю вчорашньої атаки “були переважно об’єкти генерації, що спричинило системну аварію та масові знеструмлення споживачів в Україні та Молдові”.

Енергосистема України і Молдови наразі об’єднана і працює синхронно з європейською континентальною мережею, повідомляє ВВС.

В Україні ситуація залишається складною, але контрольованою, повідомляють в “Укренерго”.

Там пояснили, що нині оператор енергомережі поступово запускає в роботу блоки електростанцій – спочатку ТЕС та ГЕС, а потім – АЕС.

Одночасно використовуються й резервні системи живлення споживачів. Передусім, їх використовують для відновлення роботи інфраструктури – водоканалів, теплокомуненерго, каналізації. При цьому ремонтні роботи не припиняються з моменту самої атаки.

обстріл Вишгорода

В “Укренерго” також пояснили довше, ніж після попередніх масованих ударів, відновлення електропостачання специфікою останньої російської атаки.

“Через специфіку атаки, яка спричинила зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак”, – пояснюють в “Укренерго” і прогнозують, що до вечора 24 листопада дефіцит в енергосистемі України зменшиться.

Втім, брак струму залишиться, а через це залишаться і обмеження у подачі струму для споживачів.

Керівник енергокомпанії YASNO також пояснив тривалий процес відновлення енергопостачання.

Він змалював ситуацію схематично.

“Уявіть собі п’ять регіонів. У двох – надмірна генерація, вони можуть виробити більше електроенергії, ніж споживають. А у трьох регіонах дефіцит генерації, тобто там споживають значно більше, ніж виробляють. Всі ці регіони з’єднані мережами в єдину енергосистему, у них баланс. Під час атаки відбувся раптовий обрив зв’язку між регіонами”, – розповів він про удар 23 листопада.

За його словами, у регіонах, де надмірна генерація, зростає різко частота в мережі, автоматика починає зупиняти генерацію, щоб не згоріло все. З іншого боку – відключаються споживачі. Система для збереження входить у баланс на нульовому рівні.

.
Підпис до фото,Супутниковий знімок України вночі після атаки 23 листопада

“Після того, як зв’язок між регіонами відновлюється, система відразу не може вийти на базовий рівень споживання та генерації. Не можна запустити умовно 100% генерації, якщо немає стільки споживання. Тому відбувається поетапний запуск системи. Крок за кроком, даючи трохи більше генерації і віддаючи цей обсяг у споживання, повертається колишній рівень балансу”, – розповів Коваленко.

Щодо строків відновлення, то, за його словами, “мова йде про години, а не про дні, і тим паче не про тижні”.

Перший блекаут і перше відключення усіх АЕС

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що 23 листопада Україна пережила блекаут.

“Треба розуміти, що вчора насправді відбувся блекаут в нашій енергосистемі внаслідок тих обстрілів, які відбулися. І насправді ситуація дуже складна”, – заявив урядовець під час телемарафону.

Проте вже під ранок 24 листопада усі критичні об’єкти були “заживлені”, і навіть є області, де подачу електрики збільшили.

“О 4 ранку ми змогли об’єднати енергосистему, вона зараз працює як єдина. На сьогодні вже заживлені критичні об’єкти інфраструктури по всій країні. І ми будемо збільшувати обсяги генерації протягом дня”, – заявив міністр енергетики.

А голова “Енергоатому” Петро Котін повідомив, що ще одним наслідком останнього російського удару стало відключення усіх блоків на українських АЕС – вперше в історії атомної енергетики в Україні.

Це відключення було аварійним та автоматичним – так система реагувала на низьку частоту в мережі.

“Внаслідок зниження частоти в енергосистемі через пошкодження енергетичної інфраструктури відбулось спрацювання аварійного захисту на Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС. Усі енергоблоки цих станцій були автоматично відключені від електромережі, – пояснив голова “Енергоатому”. – Тимчасово окупована Запорізька АЕС, яка не працює з вересня цього року, перейшла в режим повного блекауту із запуском всіх дизель-генераторів. Таким чином, уперше за 40-річну історію української атомної енергетики всі енергоблоки АЕС були відключені”.

Водночас, як наголосив Котін, “подібна ситуація передбачена регламентами експлуатації атомних станцій, які обладнані надійними системами безпеки, а персонал має необхідний рівень кваліфікації та знань для оперативного реагування”.

Голова “Енергоатому” також повідомив, що 24 листопада вранці Запорізька АЕС отримала живлення власних потреб від енергосистеми України, і дизель-генератори відключили.

На енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС триває підготова до запуску реакторів.

“Протягом дня за готовності енергосистеми блоки цих станцій будуть підключені до електромережі, постачання електроенергії для потреб наших громадян та економіки країни буде поновлено”, – запевнив керівник “Енергоатому”.

За оцінками експертів, через російські удари вже пошкоджено понад 50% критичної інфраструктури в Україні.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Чому так довго і важко відновлюють електропостачання після останнього ракетного удару' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube