Заморозки наробили збитків – не тільки сади постраждали


11:2217.05.2024

Весна в Україні виявилася ранньою, але підступною – після завчасного пробудження садів вдарили заморозки.

У різних регіонах України спостерігались мінусові показники температури від -2°С до -8°С. Аналітики проєкту EastFruit поспілкувалися з місцевими фермерами й спробували оцінити збитки для плодоовочевого сектору країни, до яких призвели останні заморозки.

Нічні температури в західних областях країни за останні кілька днів опускалися до значень -5°С, що деякі з фермерів називали критичним для ранніх сортів плодових і ягідних насаджень. Водночас незначний збиток було відзначено і на насадженнях пізніх культур у вищезазначеному регіоні. У східних областях України садівники повідомляли про втрати понад 30% майбутнього врожаю яблук і ще більш суттєві пошкодження насаджень груш.

Точкової шкоди плодоовочевим насадженням завдали останні заморозки в Дніпропетровській, Полтавській та Запорізькій областях країни. Нічні температури в цьому регіоні опускалися до значень -3°С, що знаходиться на межі критичного рівня для пагонів рослин. У деяких господарствах повідомляли про практично повну втрату майбутнього врожаю слив і 50% втрати майбутнього врожаю черешні. У цьому ж регіоні зафіксовано втрати майбутнього врожаю огірків, кабачків і капусти середніх сортів. Капусту фермери планують пересаджувати заново, оскільки ще дозволяють терміни для нової вегетації.

Нагадаємо: В Україні абрикосів знову не буде, а ще й слив – померзли через заморозки© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube