В Україні абрикосів знову не буде, а ще й слив – померзли через заморозки


12:0015.05.2024

На початку травня через нічні заморозки на Дніпропетровщині постраждали плодові дерева. Власник фермерського господарства Петро Ляхович з села Володимирівка розповідає, що через нічний спад температури до -1° у нього померзли абрикоси і сливи, пише SEEDS.

“Весна тепла, але 5 травня приморозок був, наче невеликий, але померзло. Абрикоси де-не-де залишились, а слива абсолютно вся. Майже щороку таке буває, але у цьому перемерзло більше, ніж зазвичай. Десь близько 2,5 гектари вимерзло”, – каже Петро Ляхович.

За словами чоловіка абрикос часто “мерзне”, бо цвіте і “в’яжеться” раніше. А от сливи вимерзли вперше. Пояснює: це пов’язано з тим, що тепло цього року прийшло раніше і плід почав з’являтись рано.

“Дуже ніжний плід був, тільки почав формуватись. Аби він був більший або ще не з’явився, то не так пошкодило б. Все-таки цієї весни все пішло наперед, завчасно”, – розповів фермер Суспільному.

Подібна ситуація склалась і в фермерів з інших областей, каже Петро. “У знайомих з Вінницької і Чернівецької області у когось пошкодило дерева, у когось ні. А у Новомосковському районі ще й на полях попропадало”, – говорить чоловік.


В Україні абрикосів знову не буде, а ще й слив - померзли через заморозки 1
Фото: Суспільне Дніпро

Нині з померзлих плодів врожаю не буде, розповів фермер. Каже, намагався захистити дерева, та не вийшло.

“Різні є способи: обприскують просто чистою водою, димлять димом, палять костри. Є спеціальні машинки, які створюють гаряче повітря, але це дуже витратно, тому у мене такого немає. Ще є антистресанти. Я обробляв ними. Не помогло”, – розповідає фермер.

За словами фермера, якщо заморозки будуть знову, то врожаю черешні цьогоріч теж може не бути.

Нагадаємо, що найближчі дні в Україні будуть прохолодними, вночі заморозки на поверхні ґрунту, місцями пройдуть короткочасні дощі. Зазначимо також, що на Миколаївщині абрикоси обіцяють непоганий врожай – у південній частині області заморозків не було.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube