Україна буде обходити польські кордони. Вже визначили “більш передбачуваний” шлях


06:0621.02.2024

Україна заявила, що планує додатковий маршрут через річку Дунай, щоб збільшити експорт до довоєнного рівня, оскільки суперечка з Польщею щодо поставок сільськогосподарської продукції блокує сухопутний кордон з Європейським Союзом.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Дунай став пріоритетним маршрутом для українських поставок після того, як минулого року Росія вийшла з безпечного коридору в Чорному морі, який підтримувався ООН. Проте, значна кількість врожаю також надходить до ЄС залізничним та автомобільним транспортом, і польські фермери, протестуючи проти того, що вони називають неконтрольованим потоком українських харчових продуктів, блокують ключовий маршрут.

“Наші плани на цей рік – усунути всі штучні перешкоди для експортерів, і ми працюємо над поліпшенням внутрішньої логістики”, – заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков в інтерв’ю в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки. “Ми плануємо контейнерні перевезення через верхній Дунай”, оскільки Румунія є “більш передбачуваною”, ніж польський кордон.

За словами міністра, запропонований новий маршрут, про який наразі відомо небагато деталей, пролягатиме від українського порту Ізмаїл до румунської Констанци і дунайських портів Німеччини. Українське Дунайське пароплавство вже побудувало другу великотоннажну баржу SLG для доставки вантажів, повідомило Міністерство інфраструктури на початку цього місяця.

Згідно з урядовими даними, український експорт минулого року, переважно продуктів харчування та металопродукції, становив 35,8 мільярда доларів, що майже на 48% нижче довоєнного рівня у 2021 році. Після того, як угода за посередництва ООН провалилася в липні минулого року, Києву вдалося прокласти новий судноплавний шлях через Чорне море, але Дунай залишається вирішальним.

Чорноморські та дунайські порти залишаються ключовими маршрутами експорту зерна з України

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

*Дані охоплюють експорт з 1 липня 2023 року по 31 січня 2024 року.

Читати далі: Київ шукає кращу протиповітряну оборону для збільшення експорту через Чорне море

Хоча багато експортерів віддають перевагу Чорному морю, оскільки воно дешевше, обсяги через Дунай все ще становлять 1,2-1,8 мільйона тонн на місяць, сказав Кубраков.

Однак Київ також використовував автомобільні та залізничні шляхи для торгівлі протягом всієї війни, а обсяги експорту через Польщу наразі впали до 300 000 тонн на місяць з 1,3 мільйона у 2022 році, оскільки автомобільні переходи повністю заблоковані.

За словами Кубракова, протести впливають як на європейських, так і на українських експортерів.

“Це точно не є загрозою для польських фермерів, оскільки ми перевозимо не тільки аграрну продукцію, але й автозапчастини для німецьких автовиробників, перероблену продукцію, яка не спрямована на Польщу”, – сказав міністр. “Блокування кордону – це мільярдні втрати як для нашої економіки, так і для економіки Європейського Союзу”.

Нагадаємо, як ми раніше повідомляли, Україна формує контейнерні каравани – як альтернативу заблокованому кордону.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube