В Україні тиждень перебувала чеська бізнес-місія: для Дніпропетровщини є конкретні проєкти


12:0020.02.2024

Офіційна делегація Чехії завершила проведення заходів у рамках тижневої бізнес-місії в Україні.

Тридцять представників чеської промисловості із секторів енергетики, охорони здоров’я та інфраструктури обговорили свої проекти з високопоставленими представниками українського уряду, регіонів та іноземними донорами. Компанії виступили на бізнес-форумах у Києві, Дніпрі та Кривому Розі, де провели переговори з більш як трьома сотнями українських партнерів.

Про це пише «Радіо Прага», передає Інше ТВ.

Делегація на чолі з Томашем Копечни, урядовим уповноваженим з питань відновлення України, стала першою іноземною групою бізнесменів після російської агресії, які приїхали до Кривого Рогу, промислового центру, що знаходиться лише за кілька десятків кілометрів від лінії фронту, щоб обговорити можливості ведення бізнесу. “Ми привезли абсолютно конкретні проєкти та пропозиції щодо задоволення найбільш пріоритетних потреб наших українських партнерів”, – зазначив Копечни.

Чеські підприємці мали нагоду дізнатися про стратегію відновлення України безпосередньо від високопоставлених державних чиновників. З віце-прем’єр-міністром України з питань відновлення Олександром Кубраковим чеська сторона обговорила розвиток залізниць та транспорту.

«Ми слідуємо довгостроковому плану чеського уряду щодо збереження патронажу над відновленням Дніпропетровської області. Це найважливіший економічний та промисловий регіон України. Чеська Республіка, у свою чергу, є промислово розвиненою країною в ЄС. Структура наших економік дуже схожа, підприємці як із чеської, так і з української сторони про це знають», — пояснив Копечни.

На Дніпропетровщині підприємці провели переговори з головою обласної військової адміністрації Сергієм Лисаком, головою обласної ради Миколою Лукашуком, мером Борисом Філатовим та керівництвом міста Кривий Ріг.

Делегація також відвідала Міську клінічну лікарню №16, медичний заклад, який підтримує чеський уряд, де чеським компаніям вдалося укласти договір про ділове партнерство. З нагоди візиту лікарня отримала у подарунок технологію віртуальної реальності, яка дозволяє пацієнтам після тяжкої травми відновлювати дрібну моторику та за допомогою вправ поступово готуватись до повернення до нормального життя.

Як повідомляло Інше ТВ, Японія виділить 1,25 млрд євро для підтримки японських інвесторів в Україні (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube