Настрої бізнесу в Україні погіршилися


19:3601.12.2023

Українській бізнес у листопаді знову мав негативі очікування щодо результатів діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі. Про це повідомила пресслужба Національного банку в п’ятницю, 1 грудня, пише Кореспондент.

Так, індекс очікувань ділової активності (ІОДА) залишився нижче нейтрального рівня (50 пунктів) та склав 49,31.

Зазначається, що воєнні дії та їх наслідки, посилення безпекових ризиків, розрив логістичних ланцюгів, певне обмеження пропозиції електроенергії та її здорожчання для бізнесу, податкові зміни, звуження інвестиційного попиту, а також брак кваліфікованих працівників продовжували стримувати економічну активність підприємств та негативно вплинули на їхні очікування.

Підприємства торгівлі залишаються єдиним сектором економіки, що прогнозує поліпшення результатів своєї діяльності завдяки сповільненню інфляції, сталому внутрішньому попиту та збільшенню пропозиції товарів.

Настрої бізнесу в Україні погіршилися 1

На тлі подальшого зростання закупівельних цін учасники опитування очікують зростання цін/тарифів на власну продукцію/послуги.

Оцінки щодо зайнятості залишаються стриманими. Керівники усіх секторів продовжують очікувати скорочення загальної чисельності працівників, найбільше – в секторі будівництва.

Щомісячне опитування підприємств проводилося з 6 до 23 листопада. В ньому взяло участь 460 підприємств.

Читайте: Нацбанк завершив повернення в Україну готівкової гривні, яку за кордоном обміняли вимушені переселенці© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube