Україна і Польща погодили відкриття ПП “Угринів – Долгобичув” для порожніх фур і зміни в системі “єЧерга”


19:1701.12.2023

Україна та Польща погодили відкриття прикордонного пункту пропуску (ПП) “Угринів – Долгобичув” для проїзду порожніх вантажівок задля збільшення пропускної здатності кордону і зменшення навантаження на інші ПП, а також полегшення “єЧерги” для польських машин.

Відповідної домовленості досягли заступник міністра громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач і державний секретар Міністерства інфраструктури Польщі Рафал Вебер, повідомила пресслужба Мінвідновлення у п’ятницю.

Згідно з релізом, вони погодили створення в системі “єЧерга” окремих слотів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ” і “Краківець – Корчова” та запуск пілотного проєкту з реєстрацією в “єЧерзі” перед перетином кордону на пункті пропуску “Нижанковичі – Мальховіце” терміном на один місяць.

“Питання скасування або змін до “транспортного безвізу” не обговорювалося і не було на порядку денному”, – повідомили у відомстві.

У свою чергу польські протестувальники наполягають на функціонуванні “Угринів – Долгобичув” і “Нижанковичі – Мальховіце” тільки для транспорту на реєстрації ЄС.

“Така позиція є неприйнятною для України та Європейського Союзу, адже це дискримінаційна норма стосовно інших країн”, – зазначили в Мінвідновлення.

Згідно з повідомленням відомства, воно разом із Директоратом Єврокомісії з транспорту та мобільності (DG MOVE) розробляє рішення щодо врегулювання ситуації на кордоні.

Зокрема, йдеться про План дій щодо розвитку українсько-польських пунктів пропуску. Українська сторона повідомляє, що з її боку стратегія розвитку вже готова.

Як повідомлялося, через протест польських перевізників, який розпочався 6 листопада, на прикордонних переходах “Ягодин – Дорогуськ”, “Краківець – Корчова” та “Рава-Руська – Гребенне” черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні з польського боку сягали до 40 км. За озвученою Мінвідновлення інформацією, на українсько-польському кордоні було заблоковано 20 тис. транспортних засобів, а потік вантажних автомобілів через нього впав на 20-25%. У четвер, 22 листопада, блокада українсько-польського кордону поширилася на прикордонний перехід “Шегині-Медика”.

Організатори блокади, які вимагають скасування запровадженого з війною “транспортного безвізу” для України, повідомляли, що, згідно з офіційним дозволом місцевої влади, вона триватиме до 3 січня 2024 року, проте на окремих пунктах уже є дозволи про її продовження до лютого. 

Нагадаємо, сьогодні, 1 грудня, українській водії вантажівок, які очікують на перетин українсько-польського кордону у пункті пропуску “Краківець-Корчова”, оголосили голодування. Пізніше протестувальники та водії домовилися про те, що через пункт пропуску будуть проїжджати 7 авто в годину, а гуманітарні та військові вантажі, рухатимуться поза чергою. Відтак українські водії відміняють голодування, але готові оголосити його знову, якщо польська сторона порушить домовленості до неділі, 3 грудня.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube