США запускають безпілотник на Місяць. На Різдво


19:5501.12.2023

Через понад 50 років після останньої місії “Аполлон” Сполучені Штати знову спробують висадити апарат на Місяць 25 січня, заявив керівник приватної компанії, яка може стати першою, хто успішно здійснить посадку на поверхню Місяця.

Про це повідомляє Science Alert.

На борту посадкового апарату, який отримав назву Peregrine, не буде нікого. Він був розроблений американською компанією Astrobotic, генеральний директор якої Джон Торнтон заявив, що він буде нести інструменти НАСА для вивчення місячного середовища напередодні пілотованих місій НАСА “Артеміда”.

Кілька років тому НАСА вирішило доручити американським компаніям відправляти наукові експерименти і технології на Місяць – програма під назвою CLPS.

Ці контракти з фіксованою ціною повинні дозволити розвивати місячну економіку і надавати транспортні послуги за нижчими цінами.

“Один з головних викликів того, що ми намагаємося зробити, – це здійснити запуск і посадку на поверхню Місяця за частку того, що коштувало б в іншому випадку”, – сказав Торнтон у середу на прес-брифінгу на базі своєї компанії в Піттсбурзі.

“Лише близько половини місій, які досягли поверхні Місяця, були успішними”, – сказав він.

“Тож це, безумовно, дуже складний виклик. Я буду наляканий і захоплений одночасно на кожному етапі”.

Зліт запланований на 24 грудня з Флориди на борту нової ракети промислової групи ULA під назвою Vulcan Centaur.

За словами Торнтона, зонду знадобиться “кілька днів”, щоб досягти місячної орбіти, але перед спробою посадки доведеться почекати до 25 січня, щоб умови освітленості в цільовій точці були відповідними.

Спуск буде здійснюватися автономно, без втручання людини, але буде контролюватися з центру управління компанії.

Навесні японський стартап ispace вже намагався стати першою приватною компанією, яка висадилася на Місяць, але місія закінчилася аварією. Ізраїль також зазнав невдачі у 2019 році. Лише чотири країни успішно висаджувалися на Місяць: США, Росія, Китай і, зовсім недавно, Індія.

Окрім Astrobotic, NASA підписало контракти з іншими компаніями, такими як Firefly Aerospace, Draper та Intuitive Machines.

Остання має злетіти на борту ракети SpaceX у січні.

“Керівництво НАСА усвідомлює ризики і визнає, що деякі з цих місій можуть не увінчатися успіхом, – сказав Кріс Калберт, керівник програми CLPS.

“Але навіть якщо кожна посадка не буде успішною, CLPS вже вплинула на комерційну інфраструктуру, необхідну для створення місячної економіки”, – додав він.

За допомогою програми “Артеміда” НАСА хоче створити базу на поверхні Місяця.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube