Країни G7 домовилися прискорити відмову від викопного палива


21:1516.04.2023

За підсумками зустрічі в японському Саппоро країни G7 (Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США) домовилися прискорити відмову від викопних видів палива, не узгодивши при цьому жодних конкретних заходів.

Про це пише естонське видання ERR.ee, передає Інше ТВ.

“Держави G7 зобов’язуються прискорити відмову від викопного палива, щоб не пізніше 2050 року забезпечити нульову нетто-емісію вуглекислого газу в енергосистемах”, – йдеться в заяві, прийнятій за підсумками дводенної зустрічі міністрів довкілля семи провідних індустріальних країн у Саппоро у неділю, 16 квітня.

Підписанти заяви закликали долучитися до цього зобов’язання та інші країни. При цьому вони не встановили жодних конкретних термінів на додаток до тих, які вже були погоджені у 2022 році з метою декарбонізації електропостачання до 2035 року.

Попри це міністр енергетичного переходу Франції Аньєс Паньє-Рюнаше назвала підсумки зустрічі в Саппоро великим кроком уперед. “Найголовніший прогрес полягає в тому, що ми домовилися відмовитися від копалин видів палива без можливості відкупитися за невиконання квот з викиду діоксиду вуглецю”, – пояснила вона.

Великобританія та Франція пропонували країнам G7 у цьому десятилітті покласти край “нестримному” виробництву електроенергії з вугілля. На тлі енергетичної кризи, спричиненої війною росії проти України, Японія, США та інші країни “сімки” відхилили цю ініціативу.

Як повідомляло Інше ТВ, В США вчені здійснили прорив у пошуках джерела чистої енергії© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube