Україна зможе повернутися до довоєнного рівня життя і доходів через 5-7 років – міністр


12:2831.03.2023

Україні для повернення до довоєнної якості життя і доходів може знадобитися п’ять-сім років, цей термін залежатиме від доступу до структурних фондів ЄС та інвестицій, вважає перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

“Але, звісно, якщо в нас є інвестиції розміром $50-70 млрд (на рік), то ми можемо зростати на 7% щорічно і, звичайно, ми цей час відновлення пройдемо швидше”, – сказала вона в організованих медіахолдингом NV “Діалогах про бізнес” у Києві в четвер, пише Iнтерфакс.

Свириденко нагадала, що минулого року українська економіка скоротилася приблизно на 30%, а цього року уряд очікує її зростання на 1%.

Також перший віцепрем’єр-міністр зазначила, що для відновлення України важливо, щоб повернулася більшість із 7 млн громадян, які виїхали.

За її словами, попередні оцінки свідчать, що планують повертатися приблизно 70%, але багато хто не приїде до завершення воєнних дій.

Свириденко наголосила, що для повернення біженців або залучення мігрантів з інших країн потрібно закрити питання безпеки, а також гарантувати гідну роботу й зарплату. Вона уточнила, що уряд поки що не працює над предметною програмою, яка стосується повернення населення.

Читайте: «Ми зробимо все, щоб синьо-жовті кольори продовжили свій визвольний рух, щоб повернули нормальне життя всій нашій землі, від Донецька до кордону» – Зеленський (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube