Китай шукає метод боротьби зі старінням населення через нестачу трудових ресурсів


09:2919.03.2023

Китай планує підвищувати пенсійний вік, щоб упоратися зі швидким старінням населення країни.

Про це повідомляє Reuters.

Цзінь Вейган, президент Китайської академії праці та соціальних наук, заявив, що Пекін розглядає прогресивний, гнучкий та диференційований шлях підвищення пенсійного віку.

Так, людям передпенсійного віку доведеться відкласти вихід на пенсію лише на кілька місяців. За його словами, молодим людям, можливо, доведеться працювати на кілька років довше, але у них буде тривалий період адаптації та переходу.

“Найважливіша особливість реформи – дозволити людям обирати, коли виходити на пенсію залежно від їхніх обставин та умов”, – заявив Вейган.

Китай ще офіційно не оголосив про зміну пенсійного віку, який є одним із найнижчих у світі: 60 років для чоловіків, 55 років для службовців та 50 років для жінок, які працюють на фабриках.

У міру того, як населення Китаю поступово скорочується та старіє, тиск на пенсійні бюджети посилюється, що змушує політиків терміново вирішувати цю ситуацію.

Національна комісія з охорони здоров’я Китаю очікує, що до 2035 року кількість людей у віці 60 років і старше зросте з 280 мільйонів до понад 400 мільйонів, що дорівнює нинішньому населенню Великобританії та США разом узятих.

Очікувана тривалість життя зросла з приблизно 44 років у 1960 році до 78 років у 2021 році, що вище, ніж у США, і, за прогнозами, перевищить 80 років до 2050 року.

Наразі кожен пенсіонер утримується за рахунок внесків п’яти працівників. Це співвідношення вдвічі менше, ніж десять років тому, і має тенденцію до 4 до 1 у 2030 році та 2 до 1 у 2050 році.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Китай шукає метод боротьби зі старінням населення через нестачу трудових ресурсів' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube