Щоб обходити санкції щодо нафти, росія створила «тіньовий флот» з 600 танкерів, – Bloomberg


22:4318.02.2023

Кількість танкерів у російському “тіньовому флоті” може становити до 600 штук, з яких 400 – перевізники сирої нафти. РФ використовує їх, аби обходити міжнародні санкції.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

“Скласти воєдино точний розмір “тіньового флоту” практично неможливо, оскільки відомості про власників і приналежність більшості окремих судів до росії охоплені таємницею”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що загальна кількість суден може становити 600 штук, з яких 400 – перевізники сирої нафти. В окремому порядку деякі судновласники називають цифру дещо нижчою – від 10% до 12% світового танкерного флоту.

Bloomberg повідомляє, що минулого року на розширення “тіньового флоту” паливних танкерів було витрачено понад 850 мільйонів доларів. Крім того, майже 1,4 мільярда доларів було інвестовано у судна для перевезення сирої нафти. Лондонська компанія EA Gibson Shipbrokers нарахувала не менше 38 суден для перевезення палива, що належать зареєстрованим у росії компаніям.

“Фактична цифра, ймовірно, буде вищою, оскільки важко відстежити офшорні компанії, які мають велику кількість судів. Крім того, після вторгнення в Україну було продано понад 100 танкерів до країн, які не входять до G7 чи Європейського Союзу”, – додали Bloomberg.

Як повідомляло Інше ТВ, Індія відмовилась від російського дизпалива – вже невигідно© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube