Експорт до ЄС перевищує довоєнний рівень – Мінекономіки


12:1929.09.2022

Український експорт у країни ЄС за підсумками серпня майже досяг довоєнного рівня. А за результатами І-ІІІ кварталу навіть перевищить відповідні довоєнні показники. Про це повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка в ефірі національного телемарафону, пише УНН.

«На сьогодні торгівля між Україною і ЄС фактично відновилася. У серпні експорт в ЄС становив 90% рівня експорту, зафіксованого у серпні 2021 року. А за три квартали 2022 року ми експортували до ЄС, попри війну, навіть на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали 2021 року», – зазначив Качка, якого цитує пресслужба міністерства.

Деталі

У Мінекономіки пояснили активізацію торгівлі, зокрема, скасуванням квот та мит Євросоюзом, що спростило експорт аграрної продукції. Як і «лініями солідарності» та посиленням спроможності митної інфраструктури.

Водночас, за словами Качки, в цілому рівень українського експорту, у порівнянні з довоєнним, скоротився майже вполовину.

«Якщо у січні-лютому Україна експортувала щомісячно на рівні 6 млрд доларів і більше, то зараз ми виходимо на рівень 3,4 млрд доларів – приблизно такий буде результат по вересню», – зазначив заступник міністра.

Найбільше скоротився експорт до держав Північної Африки та Азії. І зараз він відновлюється лише в контексті зернової ініціативи та відкриття портів. Також повністю припинена торгівля з рф та білоруссю.

«У перші тижні війни ми повністю заборонили імпорт з російської федерації як відповідь на агресію. А зараз для того, щоб посилити санкційний тиск та водночас забезпечити правові підстави для українських компаній, що мали контрактні зобов’язання, ми також запровадили заборону на експорт», – зазначив Качка.

Читайте: Україна повністю закрила експорт у Росію

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Експорт до ЄС перевищує довоєнний рівень – Мінекономіки' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube