Проти голови АМКУ відкрили справу після виходу розслідування журналістів


09:1726.03.2024

На родичів посадовця записані апартаменти, земельні ділянки, будинок, офіси, автівки та паркомісця на 70 млн грн. Павло Кириленко, хоч і користується частиною цього майна, але не задекларував його.
Щодо голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка порушено кримінальну справу за фактами, які були оприлюднені у журналістському розслідуванні програми Схеми. Про це пише Кореспондент.

Зазначається, що справу про незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації веде САП разом з Національним антикорупційним бюро.

Справу відкрили 22 березня – наступного дня після виходу журналістського розслідування про те, що родина Кириленка впродовж 2020-2023 років придбала нерухомість та автівки загальною ринковою вартістю понад 70 млн грн.

За даними журналістів, у власності родини керівника АМКУ: великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості у місті, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах столиці та четверо апартаментів з паркомісцями в Ужгороді.

ЗМІ зазначає, що все це майно оформлено на батьків та бабусю дружини Кириленка, при цьому ніхто з його родичів не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, аби придбати все це.

До того ж, як зауважує медіа, посадовець не вказував у декларації нерухомість й автівки, якими користується його родина.

Журналісти стверджують, що це елітне майно було придбано родичами посадовця у період, коли він очолював Донецьку обладміністрації та до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ.

Натомість Кириленко заявив Схемам, що джерела статків – стартовий капітал родини, що був сформований у 1990-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини “вигідно продала” акції заводу Стирол у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу. Журналістам не вдалося знайти офіційне підтвердження цьому.

Родичі голови АМКУ також не змогли надати документальних підтверджень цьому, заявивши, що “все залишилось в окупованій Горлівці”, зауважує видання.

Схеми стверджують, що Кириленко не вказав у декларації майно, яким користується він і його родина: це чотирикімнатна квартира у Києві площею майже 200 квадратних метрів, де посадовець мешкає з сім’єю, а також машина BMW X3, на якій пересувається його дружина.

Читайте: АМКУ оштрафував “Нафтогаз” на 1 млрд. 744,75 млн. грн. За що?© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube