ЗСУ в Криму уразили також і вкрадений росією український ВДК «Костянтин Ольшанський» – Плетенчук


09:0326.03.2024

Сили оборони України, окрім великих десантних кораблів (ВДК) “Азов” та “Ямал”, а також розвідувального корабля “Іван Хурс”, вразили ще один ВДК.

Про це сьогодні, 26 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

Він назвав історію навколо цього корабля “детективною”, адже йдеться про український ВДК “Костянтин Ольшанський” того ж проєкту 775, що й уражені “Азов”, “Ямал”, а раніше, наприклад, “Оленегорский горняк”. Корабель “Костянтин Ольшанський” росіяни захопили у 2014 році під час окупації Кримського півострова. З того часу він стояв у Севастопольській бухті, і його розбирали на запчастини, як наголосив Плетенчук, просто грабували. Але коли зрозуміли, що великі десантні кораблі у Чорноморському флоті РФ закінчуються, вирішили його відновити та розпочали відповідні роботи.

“Метою цих робіт, як ми розуміємо, було зробити підміну для московського керівництва і споживачів інформації, що нічого не розуміють, в Росії та на окупованих територіях, що відновили один зі своїх великих десантних кораблів, які раніше були пошкоджені. Це міг бути або “Минск”, або “Оленегорский горняк”, тому що там характер пошкоджень такий, що їх відновлення — досі під великим питанням. І, відповідно, була така ідея: вдати за один із них наш корабель. Відповідно, цей корабель мав використовуватися проти України, на жаль. Тому було ухвалено рішення про ураження і цієї одиниці нашим “Нептуном”. Ураження теж було завдано. Уточнюються пошкодження. Пошкодження, однозначно, він також отримав. У будь-якому випадку він зараз теж не боєготовий”, — розповів спікер Військово-морських сил.

Як повідомляло Інше ТВ, 23 березня Сили оборони України успішно уразили великі десантні кораблі «Ямал» та «Азов», центр зв’язку, а також декілька об’єктів інфраструктури чф рф в тимчасово окупованому Севастополі

Також повідомлялось Не тільки “Ямал” і “Азов”. Під час ракетної атаки на Севастополь “поранений” розвідкорабель “Іван Хурс”© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube