Гаазький суд визнав, що Росія контролювала “ДНР” під час збиття лайнера MH17 (ТРАНСЛЯЦІЯ)


15:3617.11.2022

Окружний суд Гааги, що розглядав справу про збиття авіалайнера MH17, ухвалив рішення про те, що так звана “Донецька народна республіка” була контрольованою з боку РФ як мінімум з травня 2014 року.

Про це заявив суддя Хендрік Стейнхаус під час оголошення рішення суду, що проходить у судовому комплексі Схіпхола, повідомляє “Європейська правда”.

“Починаючи з середини травня 2014 склалася ситуація, за якої Росія мала так званий загальний контроль на території так званої ДНР”, – заявив він.

Пояснюючи, чому суд вирішив, що такий контроль мав місце, суддя Стейнхаус нагадав, що “багато (з бойовиків та представників самопроголошеної влади “ДНР”) мали російське громадянство, багато хто раніше був причетний до Збройних сил РФ”.

Окремо суд наголосив, що самопроголошена влада у Донецьку отримувала політичні та військові вказівки з Москви, що підтверджують докази зібрані Спільною слідчою групою, включаючи перехоплення телефонних розмов.

“(Призначений росіянами так званий керівник уряду “ДНР” Олександр) Бородай майже щоденно зв’язувався з (помічником президента РФ на той час Владиславом ) Сурковим, і Бородай називав Суркова “нашою людиною в Кремлі”, – пояснив суддя, наголосивши також, що у переговорах йшлося про участь Кремля у призначенні на посади в так званому “уряді ДНР”. Також в  РФ надавали військову підтримку бойовикам “ДНР”, керували військовими діями, тощо. “Звіти про війські дії надавалися до Москви”

“Після катастрофи MH17 Бородай подзвонив до Москви, бо чекав на вказівку. При цьому він говорив, хоче поговорити з “начальником”, хоча сам є найвищою посадовою особою ДНР”, – додав суддя.

На підставі цього суд вважає незаперечним контроль Росією на непідконтрольній Києву території Донбасу.

Увага! Трансляція відбувається російською мовою, переклад забезпечує суд у Нідерландах, на що редакція не має впливу.

Як повідомляло Інше ТВ, пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу “Бук”, який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК “Бук”. Це колишній офіцер фсб, колишній “міністр оборони” так званої “днр” Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник гру генштабу збройних сил рф, глава “гру днр” Сергій Дубинський, підполковник гру Олег Пулатов (усі – громадяни рф), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці “днр”.

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube