Китай вивів у космос новий супутник зі штучним інтелектом


09:1906.12.2023

5 грудня, китайська приватна космічна компанія Galactic Energy за допомогою своєї комерційної ракети-носія Ceres-1 Y9 вивела на орбіту два нові супутники, серед яких космічний апарат зі штучним інтелектом та інтегрованими функціями спостереження і зв’язку. Про це повідомляє Кореспондент.

Повідомляється, що ракета злетіла з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю.

Один із космічних апаратів, виведених на навколоземну орбіту, – метеорологічний супутник Tianyan-16, оснащений оновленим мікрохвильовим радіометром та модулем швидкісного лазерного зв’язку і здатний безперервно аналізувати метеорологічну ситуацію на планеті й оперативно передавати результати до центру управління на Землі.

Другий – Starpool 01-A, новітній інтелектуальний супутник зі штучним інтелектом, у якому інтегровані комунікаційні, навігаційні та системи дистанційного зондування в режимі реального часу.

Нинішня місія стала 11-м польотом ракет серії Ceres-1.

Повідомляється, що Китай планує за чотири роки вивести в космос більше 100 апаратів такого типу і об’єднати системи зв’язку, навігації та дистанційного зондування Землі в єдину систему, що дозволить значно розширити зони спостереження та ефективність і оперативність аналізу за рахунок інтеграції супутніх процесів.

Читайте: Китайський блогер в Одесі зняв роботу ППО. Хто це, і що вирішив суд© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube