Китайський блогер в Одесі зняв роботу ППО. Хто це, і що вирішив суд


20:1602.12.2023

Приморський районний суд міста Одеси визнав громадянина Китайської народної республіки Вана Цзисяня винним у незаконному поширенні інформації про розташування Збройних сил України.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 29 листопада.

4 травня цього року Цзисянь із вікна своєї квартири зробив відеозапис роботи протиповітряної оборони в місті Одеси. Після цього на власному YouTube-каналі це відео опублікував із коментарями щодо місця та часу відеозйомки, характеристики звуків, фактів ураження цілі та наслідків влучання.

23 липня і 14 серпня блогер знову знімав ППО. Завдяки опублікованим записам можна ідентифікувати на місцевості розташування вогневих груп ВМС ЗСУ, кількість та вид застосованої техніки. Отримання цієї інформації представниками РФ  може завдати шкоди обороноздатності і безпеці України. 

У судовому засіданні Цзисянь підтвердив, що знімав відеоролики під час обстрілів, фіксуючи роботу ППО, і викладав записи на власному Youtube-каналі, де їх могла переглянути будь-хто, у тому числі росіянин. Обвинувачений сказав, що зробив для себе висновки та буде намагатись виконати усі дії задля перемоги України. Він підтримує Україну і ЗСУ. Ще на стадії досудового розслідування він добровільно розповів про скоєне.

Після затримання чоловік перерахував на потреби ЗСУ 150 тисяч гривень. Враховується, що він є особою молодого віку, вперше притягується до кримінальної відповідальності, на законних підставах перебуває в Україні та здійснює підприємницьку діяльність, сплачуючи податки в Україні, одружений.

Суд засудив іноземця до 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік.  

Фотоапарат «Canon» і  флеш карту на 8GB, які були знаряддям злочину, конфіскують у власність держави. 

У березні 2022-го The New York Times писала, що програміст Цзисянь, який мешкає в Одесі, своїми відео намагається спростувати версію подій в Україні від офіційних китайських ЗМІ, які замововчують російські злочини. У своїх публікаціях Цзисянь начебто критикував офіційну владу Китаю, яка підтримує Путіна і приховує правду про війну в Україні.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube