Людиноподібні роботи відправляться на Марс та Місяць


12:4625.09.2023

Американське космічне відомство оголосило про співпрацю зі стартапом Apptronik, для розробки людиноподібних роботів, здатних допомагати астронавтам у місіях на Місяць, Марс та за його межами. Цей крок має на меті зменшити ризики, пов’язані з освоєнням космосу, шляхом делегування небезпечних і рутинних завдань цим складним машинам, пише 24.

Ключовим гравцем у цій співпраці є компанія Apptronik, відома своїм досвідом у розробці людиноподібних роботів. Флагманський робот компанії, Apollo, наразі має зріст п’ять футів вісім дюймів і важить 160 фунтів, а час автономної роботи складає чотири години.

Хоча технологія Apptronik спочатку знайшла застосування в наземних умовах, таких як склади та виробничі підприємства, партнерство з NASA має на меті вивести цих роботів у космос.

Apollo від Apptronik задуманий як універсальний інструмент, який може адаптуватися до різних завдань у складних умовах космосу.

За даними NASA, Apollo буде розроблений з урахуванням модульності, пропонуючи різні рівні спритності, автономності та використання інструментів для задоволення конкретних вимог кожної місії. Така гнучкість дозволить роботу ходити на двох ногах або залишатися нерухомим, коли він прикріплений до платформи, що гарантує, що він зможе виконувати різноманітні завдання.

Однак важливо зазначити, що хоча Apollo демонструє вражаючі можливості для виконання наземних завдань, таких як ходьба, підбирання предметів і переміщення в контрольованому середовищі, йому ще належить досягти рівня спритності, необхідного для виконання складних місій у далекому космосі.

NASA тісно співпрацює з Apptronik для вирішення цих проблем, прагнучи розробити роботів з точністю і мобільністю, необхідними для виконання завдань в суворих умовах космічного простору.

Безпека також є першочерговим завданням для NASA, враховуючи тісну взаємодію між астронавтами та людиноподібними роботами в обмеженому просторі космічних кораблів або місячних баз. Космічне агентство старанно працювало з Apptronik, щоб гарантувати, що роботи володіють необхідною мобільністю і програмними функціями для безпечної роботи поряд з людьми-астронавтами, мінімізуючи ризик нещасних випадків або аварій.

Читайте: На Марсі майже немає корисних ресурсів, показує нове дослідження© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube