Норвегія заборонила Facеbook та Instagram відстежувати дані користувачів для реклами


18:3017.07.2023

Управління із захисту даних Норвегії наказало американській фірмі Meta, яка володіє Facebook і Instagram, припинити показ користувачам персоналізованої реклами на основі їх активності в Інтернеті та приблизного місцеперебування, пише УНН з посиланням на Politico.

Заборона владою Норвегії так званої таргетованої реклами триватиме три місяці, починаючи з 4 серпня. Facebook та Instagram зможуть показувати людям рекламу лише на основі інформації, яку користувачі вказують у розділі “Про себе” у своїх профілях.

Рекламна практика Meta у Facebook та Instagram наразі передбачає «обробку приватних і конфіденційних персональних даних за допомогою дуже непрозорих і нав’язливих операцій моніторингу та профілювання», – написало норвезьке агентство Datatilsynet.

Якщо Meta не виконає наказ, їй загрожуватимуть щоденні штрафи в розмірі 1 мільйона норвезьких крон, тобто близько 100 тисяч доларів.

Тимчасова заборона може бути скасована, якщо Meta знайде спосіб легально обробляти персональні дані і надасть користувачам право відмовитися від таргетованої реклами, заснованої на відстеженні, йдеться в наказі.

Читайте: Від бізнес-повідомлень до аватарок: Цукерберг анонсував штучний інтелект у Facebook та Instagram© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube