На Миколаївщині прокуратура через суд вимагає конфіскувати 30 соток землі у громадян рф


18:4917.07.2023

Первомайською окружною прокуратурою до суду подано два позови  про примусове припинення права власності на дві земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 30 соток в межах Первомайського району, які належать громадянам рф.

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури, передає Інше ТВ.

Вжиття заходів представницького характеру зумовлене тим, що згідно з вимогами Земельного кодексу України землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, протягом року беззаперечно підлягають відчуженню. У разі невиконання цієї вимоги земельна ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду.

У свою чергу органи Держгеокадастру України, на які законодавством покладено обов’язок звертатись до суду з позовами про конфіскацію таких земель, будь-яких заходів не вжили.

Реагуючи на вказані порушення, та з метою недопущення незаконного володіння землями Українського народу, прокурор звернувся до суду з позовами.

Наразі Первомайським міськрайонним судом відкрито провадження у справах, їх розгляд триває.

Як повідомляло Інше ТВ, це не перші такі позови.

Так, раніше до суду було направлено позови щодо конфіскації 40 га сільськогосподарської землі в межах Баштанського району, якими користувались громадяни рф.

Також повідомлялось, що прокуратура через суд вимагає конфіскувати 10 соток сільськогосподарського призначення в межах Кам’яномостівської сільської ради Первомайського району у громадянки рф.

Окрім цього, Вознесенська окружна прокуратура Миколаївської області до суду подала два позови  про примусове припинення права власності на чотири земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 14 га в межах Веселинівської територіальної громади, які належать громадянам рф.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube