Вчені перетворили паперові відходи на ліки


17:0511.07.2023

Група вчених з Університету Бата перетворила паперові відходи на сировину для виробництва поширених болезаспокійливих засобів. Про це пише Кореспондент.

Тепер замість хімікатів на основі нафти дослідники пропонують використовувати відходи паперової промисловості. Зокрема, мова йде про хімічну речовину бета-пінен. Її отримують із соснових дерев. Це – природна сполука, яка входить до складу ароматної скипидарної олії.

Вчені використовували процес, відомий як “реактори безперервного потоку”, для виробництва парацетамолу та ібупрофену та інших найважливіших компонентів для низки ліків і побутових товарів.

“Одним із таких інгредієнтів є 4-HAP – ключовий компонент бета-блокаторів, що використовуються при серцевих захворюваннях, ліків від астми і навіть парфумерії та засобів для чищення. Простіше кажучи, це дослідження схоже на перетворення купи сміття на скриню зі скарбами: з того, що зазвичай вважається відходами, створюється щось надзвичайно цінне і потрібне. Ба більше, оскільки реактори безперервного потоку легше використовувати у великих масштабах, весь процес може стати практичною, повсякденною частиною виробництва ліків”, – кажуть дослідники.

Читайте: Британські вчені розробили невидимі пластирі для прискорення загоєння ран (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube