Британські вчені розробили невидимі пластирі для прискорення загоєння ран (ВІДЕО)


09:1919.06.2023

Уявіть собі невидимий пристрій, який може увійти в ділянку рани й доставити всі білки й інші сполуки, необхідні для прискорення росту органів чи клітин крові та загоєння рани.

Саме над цим експериментують науковці Імперського коледжу Лондона в цій лабораторії. Вони проводили випробування на тваринах. Тепер використовують донорську людську шкіру.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу NTD, передає Інше ТВ.

Мета в тому, щоб створити ефективну терапію складних ран, таких, як діабетичні виразки стопи, які, як відомо, важко гояться. За даними Національної служби охорони здоров’я Великої Британії, щороку в самій лише Англії 60 тисяч людей страждають від таких виразок. Багато з них можуть призвести до ампутації. І половина таких людей після цього помирає впродовж п’яти років.

Магдалина Хо — учасниця команди, яка розробила технологію під назвою TrAPs. Вона полягає в тому, що нитка ДНК, яка містить терапевтичний засіб, розгортається у формі ласо і взаємодіє з клітинами. Її завдання — ефективно вплинути безпосередньо на пошкоджену ділянку.

Нитки ДНК містяться в губках, які Хо наносить на вражену шкіру.

«Зараз ми використовуємо шкіру після підтяжки живота. Робимо в центрі дірку, кладемо шматочок у чашку Петрі й накладаємо губки», каже дослідниця.

Перевага технології в тому, що її можна застосувати майже до будь-якої рани: чи це щось на шкірі, чи всередині тіла.

Дослідження вже показали прискорення часу загоєння на 30%.

Як повідомляло Інше ТВ, Не сьогодні. Ірландські вчені вирахували день тижня, в який найчастіше трапляються серцеві напади© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube