Євросоюз перевірятиме всі штучні інтелекти на предмет загрозі демократії


22:1223.05.2023

Якщо ЄС ухвалить “Закон про ШІ”, це ускладнить життя всім розробникам нейромереж. Від них вимагатимуть дорогого ліцензування, тестування й контролю продуктивності, а також розкриття комерційних даних про методи навчання ШІ.

Компанії-розробниці ШІ (OpenAI, Amazon, Google, IBM та інші) більше не зможуть надавати доступ до ШІ через API. Якщо ці ж моделі стануть доступні в Європі без спеціальної ліцензії, розробники ПЗ з відкритим кодом або дистриб’ютори програм, наприклад, GitHub, можуть отримати величезні штрафи, пише 24.

Згідно з новим законом, розробники повинні будуть реєструвати свій проєкт ШІ та базову модель, а також чітко заявляти функціональність, яку вони планують реалізувати. Якщо реальна функціональність перевищить заявлену, ліцензію можуть відкликати. Це явно викличе проблеми у багатьох проєктів з відкритим вихідним кодом. Для реєстрації також потрібне розкриття використаних для навчання ШІ джерел даних, обчислювальних ресурсів, часу на навчання, контрольних показників продуктивності та виконання Red Teaming – підготовки до відбиття кібератак.

Розробники, які використовують системи ШІ, повинні будуть пройти сувору перевірку перед запуском своїх продуктів для користувачів. Малі підприємства ЄС будуть звільнені від цієї вимоги.
Компаніям доведеться проводити дороге тестування ризиків. Список ризиків неоднозначний і містить можливі проблеми для екології, демократії та дотримання прав. Згідно із запланованими кроками, держави ЄС оцінюватимуть ризики, виходячи з розміру організації-заявника, але тести ще не розроблені.

Закон про штучний інтелект також вимагає контролю продуктивності системи після випуску. У разі несподіваних можливостей моделей знадобиться повторна процедура сертифікації.

Нові правила значно обмежать використання API для створення сервісів на базі штучного інтелекту. Якщо під час використання API виявлять нові можливості, їх доведеться сертифікувати, а для ліцензування третій стороні обов’язково надати конфіденційну інформацію. Те саме доведеться робити й після кожного оновлення та додавання нових функцій.

Читайте: Штучний інтелект та блокчейн: які новації планується запровадити у правоохоронній системі© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube