Пісня Джанет Джексон виявилася здатною виводити комп’ютери з ладу. Добре, що не всі (ВІДЕО)


12:2922.08.2022

Програміст з Microsoft у блозі на сайті компанії поділився історією про вихід комп’ютерів часів Windows XP з ладу через пісню співачки Джанет Джексон «Rhythm Nation». Вона призводила до поламок не лише комп’ютерів, на яких пісню вмикали, а і пристроїв поруч. З’ясувалося, пісня змушувала вийти з ладу жорсткі диски конкретної моделі, маючи одну з частот, яка вступала у резонанс із частотою обертання диска.

Співробітник Microsoft Реймонд Чен (Raymond Chen) поділився історією ще з часів операційної системи Windows XP: деякі моделі комп’ютерів виходили з ладу, якщо на них вмикали відеокліп співачки Джанет Джексон «Rhythm Nation». Причому проблема виникала навіть тоді, коли пісня відтворювалася просто поруч з ноутбуком, що стало предметом розслідування.

Причина виявилася у жорсткому диску з частотою обертання на 5 400 обертів у хвилину — виявилося, у пісні містилася частота, яка була резонансною для нього. Проблему вдалося розв’язати, доповнивши звукову карту фільтром, який такі частоти глушив.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube