«RuTube, певно, зник назавжди»: хакери Anonymous вбили російський відеосервіс


17:5711.05.2022

Хакери з об’єднання Anonymous заявили, що це вони зламали російський відеосервіс RuTube і додали, що він, ймовірно, більше не відновиться.

Про це група хакерів написала в Twitter.

«Anonymous зламав російську відеоплатформу RuTube. Майже 75% баз даних та інфраструктури основної версії, 90% резервної копії та кластера для відновлення баз сильно постраждали.

Це означає, що RuTube, певно, зник назавжди», — йдеться у заяві.

Через збій у роботі відеохостингу RuTube російські розробники можуть втратити до 1 млрд рублів. Про це виданню «КомерсантЪ» розповів представник інвестиційної компанії «Вектор Ікс» Сергій Звенигородський.

Після хакерської атаки RuTube не працює в Росії з 9 травня (вже третю добу). Через це компанія «Руформ», яка контролює відеохостинг, зазнає великих репутаційних та фінансових втрат. У 2020 році холдинг «Газпром-медіа» повністю викупив «Руформ», за словами Сергія Звенигородського, на момент угоди RuTube оцінювали в 3,5 млрд рублів, а його щоденна аудиторія становила близько 150 тисяч людей.

На тлі розмов про блокування YouTube в Росії, кількість користувачів сервісу зросла як мінімум у 3 рази — ще в березні розробники заявили про 450 тисяч нових користувачів на день. З урахуванням такого зростання, на момент атаки вартість RuTube могла досягати 6-7 млрд рублів. Як вважає Сергій Звенигородський, простій у роботі відеохостингу завдасть збитків у розмірі від 500 тисяч до 1 млрд рублів через зрив рекламних контрактів і витрат на відновлення системи.

Як зазначив засновник сервісу rawg.io Гаджі Махтієв, не менш болючим для RuTube стане репутаційний удар. Через злам і тривалий збій користувачі ще довго сумніватимуться в безпеці російського відеохостингу, а співробітники демотивовані.

«Автори контенту, блогери та лідери думок, які розглядали альтернативу YouTube, ще подумають, чи варто витрачати сили на Rutube», — прокоментував Махтієв.

Нагадаємо: Хакери окупантів атакують українські держструктури перед ракетними ударами по них

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'«RuTube, певно, зник назавжди»: хакери Anonymous вбили російський відеосервіс' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube