У Києві вночі знесли храм-МАФ УПЦ МП біля Десятинної церкви


10:4417.05.2024

У Києві вночі знесли скандальну каплицю, яку 2007 року звели віряни УПЦ МП біля місця, де за доби Київської Русі розташовувалася Десятинна церква.

Про це повідомляє Українська редакція ВВС.

Протягом останніх років її існування викликало протести противників російського впливу в Україні, які презирливо називали каплицю “церквою-МАФом”.

УПЦ називає цю будівлю чоловічим монастирем Десятинного Різдва Пресвятої Богородиці.

Увечері 16 травня до території будівлі під’їхали бульдозери та десятки вантажівок, територію навколо оточили правоохоронці, повідомили у телеграм-каналі Десятинного монастиря.

“На місці включено глушники мобільного зв’язку та інтернету, зціплено увесь периметр гори поліцією. Чутно шум бульдозерів”.

За кілька годин вантажівки почали вивозити уламки демонтованої споруди.

“Храму, який освячував Блаженніший Митрополит Володимир та Блаженніший Митрополит Онуфрій, більше не існує”, — йдеться у повідомленні монастиря.

Як повідомляло Інше ТВ, у вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу Релігійної громади УПЦ МП Десятинний Храм на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2023 по справі №910/9385/20 та підтвердив зобов’язання звільнити ділянку від незаконно збудованого храму-МАФу на території Національного музею історії України.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube