Український омбудсмен звернувся до ООН та МКЧХ з приводу розстрілу росіянами на Херсонщині трьох українських військовополонених


21:4407.04.2024

Як повідомляло Інше ТВ, Російські окупанти на Херсонщині розстріляли трьох беззбройних українських військовополонених.

Убивство військовополонених є зухвалим порушенням Женевської конвенції про поводження військовополоненими та тяжким міжнародним злочином.

Про це в своєму коментарі зауважив український омбудсман Дмитро Лубінець, передає Інше ТВ.

«Соцмережі сколихнуло ще одне відео цинічної розправи над полоненими українськими військовослужбовцями.

Коли саме і де був скоєний злочин, наразі невідомо. За попередньою інформацією, сталося це біля села Кринки на Херсонщині. На відео видно, що троє беззбройних українських воїнів лежать у рівчаку, а російські окупанти умисно їх розстрілюють.

Убивство військовополонених є зухвалим порушенням Женевської конвенції про поводження військовополоненими та тяжким міжнародним злочином. Такі випадки, на жаль, непоодинокі та є системною практикою підступного ворога», – написав на своєму телеграм-каналі Дмитро Лубінець.

Український омбудсман додав, що вінзвернувся з офіційними листами до ООН та МКЧХ, аби організації задокументували цей факт. Це має стати доказової базою для трибуналу над злочинцями.

«Світова спільнота має дати Росії чіткий сигнал — сліди воєнних злочинів не вдасться приховати. Воєнні злочини не мають строку давнини. І на лаві підсудних опиняться ті, хто їх скоїв, і ті, хто віддавав злочинні накази», – підкреслив Лубінець.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube