Верховний Суд узаконив перехід з УПЦ МП до ПЦУ


08:4004.04.2024

Вперше Верховний Суд ухвалив рішення, що визнає законним перехід релігійної громади з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Верховний Суд.

У суді повідомили, що частина мешканців села Калинівка Житомирської області вирішила добровільно змінити канонічну приналежність, перейшовши до Православної Церкви України. Однак цей крок було оскаржено в суді.

Судова палата для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду передала справу на розгляд Великої Палати ВС.

“Вирішуючи питання про межі втручання держави у право на свободу віросповідання, Велика Палата ВС як засадничим положенням керувалася тим, що завданням суду є визначення того, чи заходи, вжиті на національному рівні, є виправданими та пропорційними, а також наскільки виправданим є втручання суду у внутрішні справи релігійної громади”, – розповіли представники Верховного Суду.

Читайте: Від нацистської “програми дій” РПЦ навіть у УПЦ МП очі на лоба полізли. Як відреагували українські православні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube