Не забуваємо: сьогодні вночі Україна переходить на літній час


13:5030.03.2024

31 березня Україна переходить на літній час – о 3 (третій) годині за київським часом стрілка годинника переводиться на 1 (одну) годину вперед. 

Про це нагадують в Мінекономіки України, передає Інше ТВ.

«Перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №509 від 13.05.1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”.

Щорічно в останню неділю березня о 3 годині годинникова стрілка переводиться на 1 годину вперед, в останню неділю жовтня – о 4 годині на 1 годину назад.

Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню, а в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби.

Запровадження літнього часу є загальноприйнятою міжнародною практикою. В Європейському Союзі діє Директива 2000/84/ЕС Європейського Парламенту і Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час, відповідно до якої в країнах – членах ЄС запроваджено на їх територіях порядок обчислення часу: перехід на літній час з кінця березня і на зимовий – в кінці жовтня», – йдеться в дописі.

Як повідомляло Інше ТВ, Енергобезпека Миколаївщини – підсумки зими та пріоритети 2024 (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube