В Україну завезли 254 тис. доз омікрон-специфічної вакцини проти COVID-19


08:5829.03.2024

Україна отримала понад 254 тисячі доз омікрон-специфічної вакцини проти COVID-19. Про це в середу, 28 березня, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя України, пише Кореспондент.

“Оновлена версія вакцини Comirnaty від американської компанії Pfizer, адаптована спеціально для захисту проти штаму Омікрон коронавірусу SARS-CoV-2. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив 254 тисячі доз вакцини для дітей від п’яти років і дорослих в Україну, далі вона буде розподілена між усіма областями. Поставка відбулася за підтримки Глобального альянсу з вакцин та імунізації (Gavi)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в отриманій партії є вакцини для дітей віком від 5 до 11 років і для дорослих та підлітків віком від 12 років.

За даними МОЗ, з початку епідсезону в жовтні 2023 року на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли понад 3,7 мільйона українців. За цей період зареєстровано 839 летальних випадків унаслідок ускладнень COVID-19.

У міністерстві повідомляють, що захворювання коронавірусом штаму Омікрон переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності, але залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям з групи ризику рекомендована вакцинація, яку можна пройти у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні.

В МОЗ нагадали, що щеплення проти COVID-19 у 2024 році залишаються безоплатними для всіх українців.

Заступник міністра – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін підкреслив: світова тенденція щодо COVID-19 свідчить, що вірус переходить до категорії сезонних захворювань.

Читайте: В Україну доставили понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube