В Україну доставили понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця


12:3809.02.2024

В Україну доставили понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році. Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, пише УНН.

Вакцину болгарського виробництва проти дифтерії та правця (АДП-М) зі зменшеним вмістом антигену на запит Міністерства охорони здоров’я України придбало державне підприємство “Медичні закупівлі України”. В країну вже доставлено 1 039 500 доз, наступне постачання складе 18 300 доз. 75% від отриманої кількості буде розподілено до медзакладів в областях, тоді як 25% поставленої вакцини зберігатимуться на національному рівні як резервний запас і можуть бути розподілені в регіони за потреби, – йдеться у повідомленні.

Вакцина призначена для проведення безоплатних щеплень за календарем профілактичних щеплень проти дифтерії та правця (АДП-М), препарат містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини. Щеплення для профілактики дифтерії та правця вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) роблять у 16 років та під час ревакцинації дорослих.

Дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоровʼя, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Крім того, дорослим необхідна ревакцинація проти дифтерії кожні 10 років починаючи з 16-річного віку.

Читайте: Рівень вакцинації на Миколаївщині – набагато вищий за середній по Україні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube