В Україні розробляють законодавство для позбавлення звань артистів


12:4920.03.2024

В Україні є два робочі законопроєкти, які б дозволили позбавляти почесних звань артистів. Про це розповів голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв в ефірі телемарафону ввечері 19 березня, пише УНН.

“У нас є два робочі закони, один – наш, він простий”, – сказав Потураєв.

Так, один із законопроектів, з його слів, – авторства нардепів Микити Потураєва та Володимира В’ятровича.

“Санкції не позбавляють, треба мати законодавство, яке чітко каже, що от є вирок суду… і це автоматично позбавляє. Президенту залишається тільки підписати указ”, – зазначив Потураєв.

Він повторив, що “наш закон дуже простий, дуже прозорий, абсолютно, з чітким критерієм”. “Критерій один – якщо суд виносить вирок у державній зраді, по всьому спектру залучених, які пов’язані з державною зрадою, багато статей,.. є подання, щоб президент був поінформований, видав указ,.. і така людина позбавляється звання”, – розповів Потураєв.

“Ідеться про позбавлення звань народного артиста, заслуженого артиста України тих людей, які звинувачені, зокрема, у статтях Кримінального кодексу державної зради, колабораціонізму і так далі, і які доведені в суді, власне”, – додав В’ятрович.

Читайте: П’ять «народних» артистів-зрадників досі не втратили почесні звання: чому, пояснив Рух ЧЕСНО© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube