Кабмін хоче розширити виплати для переселенців. Перелік категорій


09:2819.03.2024

Кабінет міністрів напрацьовує розширення переліку категорій внутрішньо переміщених осіб, які зможуть отримувати державну допомогу на проживання.

Про це повідомило Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Уже розроблено пропозиції змін до постанови, якою затверджено порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, пропонується зарахувати до категорій ВПО, які мають право на такі виплати:

→ дітей, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатних вихователів; дітей, тимчасово влаштованих у сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
→ тяжкохворих осіб, яким не встановлено інвалідність.

Також якщо середньомісячний сукупний дохід на одного одержувача в такій сім’ї не більший ніж 9444 грн:

→ осіб передпенсійного віку;
→ осіб з інвалідністю ІІІ групи;
→ осіб, які доглядають за дитиною до трьох років або дитиною, яка потребує догляду до шестирічного віку;
→ осіб, у складі сім’ї яких є діти до 18 років або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Для внутрішньо переміщених осіб розмір виплати становить 2000 грн. Для осіб з інвалідністю, які змінили місце проживання, передбачена виплата в розмірі 3000 грн.

Минулого тижня Міністерство соціальної політики повідомило про розробку нового інструменту підтримки ВПО – субсидії на оренду житла. Очікується, що держава компенсуватиме внутрішньо переміщеним особам частину витрат на оренду житла. Пілотний проєкт планують запустити з червня, він розрахований на два роки.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube