Житель Хмельниччини подав на РФ до суду через війну – хотів 1,2 млн. грн. моральної шкоди. Скільки присудили


11:4104.03.2024

На Хмельниччині чоловік домігся ухвали суду на свою користь, яка постановила виплатити йому 200 тис. грн компенсації від РФ за моральну шкоду, якої йому завдала війна – чоловік нарікав на поганий сон через сирени повітряної тривоги

Про це йдеться в постанові Хмельницького апеляційного суду, передає “Еспресо.Захід“.

У позовній заяві мовиться, що війна призвела до порушення його прав та моральних страждань. За слова чоловіка, він щодня зазнає стресу через повітряні тривоги та тривале перебування в укритті. Тому не може нормально спати, адже “здригається від виття сирен”.

Цікаво, що чоловік також скаржився на лідерів громадської думки, через яких у нього “накопичився психологічний негатив і прискорилися процеси старіння”.

У заяві чоловік також зазначив, що споглядання ним зруйнованих будівель у Хмельницькому завдає йому додаткового дискомфорту.

Хмельницький міськрайонний суд відмовив чоловіку в позові, утім він подав апеляцію, прохаючи з’ясувати всі обставини справи повністю. Крім того, Кабмін України подав відкликання на апеляційну скаргу, пославшись на її необґрунтованість і брак доказів.

Загалом чоловік вимагав стягнути на свою користь 1,2 млн грн моральної шкоди від росії та 1 грн за шкоду, якої завдала йому Україна через “недобросовісну діяльність органів державної влади”.

Та суд постановив задовольнити позов чоловіка частково, зокрема, щоб Росія має виплатити чоловіку 200 тисяч гривень за моральні страждання, які йому завдала війна.  

“З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про наявність підстав для відшкодування моральної шкоди, завданої неправомірними діями держави російська федерація та, враховуючи обставини справи і обґрунтування позову, вважає можливим визначити розмір відшкодування моральної шкоди в сумі 200 000 грн”, – йдеться у постанові суду.

Нагадаємо, «Ми маємо продовжувати підтримку України у її боротьбі проти варварської війни Росії» – посол США в Україні після російської атаки на Одесу© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube