Росія програла апеляцію у справі ЮКОСа на $50 млрд


16:4620.02.2024

Апеляційний суд Амстердама відхилив скаргу Росії і встав на сторону колишніх акціонерів нафтової компанії ЮКОС. Рішення про виплату Москвою $50 млрд залишилось в силі, повідомляє Кореспондент.

Справу проти Росії у 2005 році розпочали три найбільші акціонери ЮКОСа – Veteran Petroleum Ltd, Yukos Universal Ltd і Hulley Enterprises Ltd.

Акціонери посилались на те, що Росія ввела політично вмотивовані податкові навантаження на найбільшу на той час нафтову компанію Росії, що призвело до її банкрутства та стягнення активів на користь державної Роснєфті.

Суд у Гаазі виніс рішення на користь акціонерів і зобов’язав Росію виплатити найбільшу в історії суму арбітражу у $50 млрд компенсації, ще у 2014 році. РФ намагалася оскаржити рішення арбітражу і скасувати його.

Частково рішення було скасовано у 2021 році вищим судом Нідерландів, який попросив суд нижчої інстанції переглянути одну з підстав справи ще раз.

Тоді Верховний суд Нідерландів вирішив, що суд Гааги помилково проігнорував аргумент Росії про те, що акціонери, ймовірно, здійснили шахрайство в арбітражній процедурі.

В кінцевому висновку, Росії не вдалось скасувати рішення суду в Гаазі, що змушує її виплатити колишнім акціонерам колишнього ЮКОСа понад 50 млрд дол.

У лютому цього року колишні акціонери ЮКОСа досягли першого успіху в арешті російських активів. Вони отримали наказ про стягнення боргу за порожню ділянку землі в дорогому районі Лондона Кенсінгтон. Ця ділянка була придбана Росією за 8 млн фунтів стерлінгів у 2006 році.

У листопаді минулого року британський суддя відмовив Росії в імунітеті у справі, купленій акціонерами ЮКОСа, і дійшов висновку, що державі доведеться відповісти в суді, чому вона не виплатила рекордну суму арбітражного рішення, яка зараз становить вже майже $60 млрд, враховуючи відсотки.

Читайте: Британський суд зняв заборону на арешт активів РФ у справі ЮКОСу на 50 млрд доларів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube