Сьогодні в Європі святкують День кота. Чого раптом?


18:2217.02.2024

Сьогодні, 17 лютого, святкують День кота в Європі. Це неофіційне свято, яке було встановлене ще в 1992 році.

Ініціаторкою Європейського дня кота заведено вважати італійську журналістку Клаудію Анжелетті, яка працювала в журналі TuttoGatto (в перекладі – “все, що стосується котів”). Вона мала намір вшанувати пам’ять чорних кішок, яких вбили під час інквізицій, оскільки вважали їх помічниками злих сил.

Клаудія захопилася ідеєю встановити дату для Національного дня котів, і навіть провела опитування серед читачів – коли найкраще його відзначати. Серед пропозицій, які отримала журналістка, було і 17 лютого.

Зрештою така дата була обрана з двох причин. По-перше, по знаку зодіаку цей день знаходиться під заступництвом Водолія – дуже волелюбного і мінливого знака, якому дуже підходить котячий характер. По-друге, зіграла роль і символіка числа 17, яку можна було трактувати як одне життя сім разів. Тому було вирішено зробити свято для всіх котів Європи саме 17 лютого, передають УН.

Кіт КасперКіт Каспер

П’ять фактів про котів

  • Більшість котів муркочуть приблизно на 25 дБ. Рекорд за найгучніше муркотіння домашнім котом встановив Мерлін – чорно-білий кіт із Торкі (Великобританія). Його муркотіння становить 67,8 дБ(А).
  • У кішок немає потових залоз, тому вони потіють тільки через лапи.
  • Коти мають 32 м’язи, що керують зовнішнім вухом (у людей їх тільки шість), тому пухнастики можуть повертати вуха на 180 градусів.
  • Коти витрачають на сон 70% свого життя, тобто приблизно 13-16 годин на добу.
  • “Хвостики” можуть підстрибнути на висоту, більшу в п’ять разів за власний зріст.

Нагадаємо також: «Атомні кошенята»: в Британії активісти звинуватили працівників ядерного об’єкту в «розведенні» радіоактивних котів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube