До музею надійшов подарунок – дивовижний макет вітряка від майстра із с. Дорошівка Володимира Мар’янова.
Це вже другий макет, який він передає до колекції музею.
Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Миколаївського краєзнавчого музею, передає Інше ТВ.
Вітряк відноситься до перського типу млинів, які з’явилися приблизно в 5 столітті нашої ери і в деяких регіонах діють досі. Відмінною рисою цих млинів є їхня унікальна конструкція: на вертикальний вал насаджується 6-12 лопатей, які під дією сили вітру приводять його в рух, змушуючи зернодробильні механізми перетирати зерно.
Макет оригінального млина виготовлений у масштабі 1:35 і точно передає не лише технічні особливості об’єкта, а й дух того часу. Робота наповнена увагою до деталей та любов’ю до історії.
«Ми вдячні Володимиру Мар’янову за його талант та відданість збереженню історичної спадщини. Гадаємо, що з відкриттям експозиції макет принесе багато радісних моментів нашим відвідувачам», – також мовиться в повідомленні.
![Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 2 Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 1](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/1-14-1024x576.jpg)
![Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 4 Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 3](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/2-7-1024x576.jpg)
![Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 6 Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 5](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/3-4-1024x576.jpg)
![Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 8 Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 7](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/4-3-1024x576.jpg)
![Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 10 Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 9](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/5-2-1024x576.jpg)
![Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 12 Миколаївський краєзнавчий музей отримав подарунок від майстра з Дорошівки (ФОТО) 11](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/02/6-1-1024x576.jpg)
Як повідомляло Інше ТВ, у листопаді минулого року родина Бороздіних подарувала Миколаївському краєзнавчому музею речі, які поповнять музейну колекцію.