В Міноборони назвали, якої саме зброї і техніки критично не вистачає Україні


13:4629.01.2024

Наразі державні підприємства оборонно-промислового комплексу не можуть виробляти усі види зброї та техніки, які потрібні для відбиття російської агресії, тому Україна продовжує залежати від західних військових поставок.

Про це в інтерв’ю NV розповів заступник міністра оборони Іван Гаврилюк, передає ZN.ua.

За словами генерал-лейтенанта, в українського війська є критична потреба у сучасних системах протиповітряної оборони та засобах засоби радіоелектронної боротьби, далекобійних ракетах, низці боєприпасів, а також бойових літаках та гелікоптерах. Окрім того, важливим напрямком є ремонт і обслуговування західного озброєння, яке вже є в наявності.

Водночас українська «оборонка» здатна забезпечити Збройні Сили чималою кількістю бронемашин, стрілецькою зброєю, ПТРК, мінометними мінами тощо. Гаврилюк зауважив, що для випуску нової техніки та зброї і збільшення їхнього виробництва підприємства треба забезпечити довгостроковими контрактами.

«Лише за рахунок власних сил навряд чи можна мати значний прогрес у розвитку свого ОПК, тому важливо, щоб союзники знайшли можливості для фінансування України. Зокрема за рахунок заморожених російських активів, оскільки це зменшить тиск на бюджети західних країн. Адже інвестиції в український оборонний комплекс – це інвестиції, зокрема у безпеку європейців», − наголосив заступник міністра.

Як повідомляло Інше ТВ, Україна і Велика Британія готують конференцію щодо спільного оборонного виробництва© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube