Російські окупанти не дають експертам МАГАТЕ повного доступу до об’єктів Запорізької АЕС – заява Гроссі


10:0622.12.2023

Російська окупаційна адміністрація на Запорізькій АЕС продовжує перешкоджати повному доступу експертів МАГАТЕ до всієї території станції.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі щодо ситуації в Україні.

“Експерти МАГАТЕ були поінформовані керівництвом ЗАЕС про те, що вони не змогли отримати доступ до даху реактора, як було заплановано на 19 грудня, з міркувань безпеки. Альтернативної дати поки що не надано. Раніше в цьому році МАГАТЕ вже отримувало доступ до трьох дахів реакторів – енергоблоків № 2, 3 і 4, але не до інших”, – ідеться у повідомленні.

Крім того, команді МАГАТЕ знову не надали доступ до північно-західної частини машинного залу 5-го енергоблока під час обходу цього приміщення минулого понеділка – “незважаючи на запит, зроблений напередодні візиту”. “Від середини жовтня МАГАТЕ не змогло відвідати північно-західну частину жодного з шести машинних залів”, – йдеться у заяві.

Повідомляється, що останніми днями експерти МАГАТЕ мали змогу відвідати електричну розподільчу станцію 750 кВ на майданчику, яка є точкою входу електроенергії для станції. Під час іще однієї місії вони побачили ставок-охолоджувач ЗАЕС, градирні, вхідні та вихідні канали, а також вихідний канал сусідньої Запорізької ТЕС. “Однак цього разу їм не дозволили потрапити за ізоляційні ворота водойми-охолоджувача”, – поінформували в МАГАТЕ.

Також зазначається, що у середу вранці на майданчику ЗАЕС було проведено раптове протипожежне тренування після навчань з аварійного зв’язку, які відбулися минулого тижня. Сценарій навчань передбачав гіпотетичний витік мастила на трансформаторі реакторного блоку №2, що призвело до пожежі. “У навчаннях брали участь регіональні, міські та місцеві пожежні підрозділи. Команда МАГАТЕ дізналася про навчання лише згодом”, – вказується у заяві.

Як повідомляло Інше ТВ, Окупанти посилюють тиск на українців, які працюють на ЗАЕС, з метою видачі їм паспортів рф – ГУР© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube