США ведуть переговори з країнами G7 щодо використання заморожених російських активів на користь України – NYT


09:4722.12.2023

США разом з європейськими партнерами ведуть переговори щодо використання заморожених російських активів для допомоги Україні. Таким чином вони намагаються компенсувати неможливість виділення додаткових коштів у Конгресі.

Про це йдеться в матеріалі The New York Times, пише «Слово і Діло».

За словами офіційних осіб, останніми тижнями переговори між міністрами фінансів, представниками центральних банків, дипломатами та юристами на цю тему активізувалися. Білий дім наполягає, щоб країни «Великої сімки» – Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Канада та Японія – виробили стратегію використання російських коштів до 24 лютого – другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Мова йде про суму понад 300 мільярдів доларів.

За інформацією видання, сам Байден поки остаточно не підтримав такий варіант.

Джерела The New York Times вказують на низку питань, які G7 ще належить вирішити. Серед іншого, йдеться про те, чи будуть конфісковані активи спрямовані безпосередньо в Україну аби ж будуть використані на її користь в інший спосіб.

Видання також зазначає, що донедавна міністр фінансів США Джанет Єллен стверджувала, що без рішення Конгресу конфіскація цих коштів «юридично не дозволена у США».

Деякі американські високопосадовці також висловлювали занепокоєння, що країни світу не захочуть зберігати свої кошти у Федеральній резервній системі Нью-Йорка або в доларах, якщо США створять прецедент конфіскації цих коштів.

Крім того, позаяк конфіскація суверенних активів такого масштабу буде безпрецедентною, Москва може вжити заходів у відповідь – включно з позовами й дзеркальною конфіскацією.

Один з представників адміністрації Байдена зауважив, що навіть якщо Конгрес зрештою досягне угоди про оплату додаткової кількості зброї для України та допомоги її уряду, зниження підтримки військових зусиль серед республіканців і дедалі нестабільніша військова позиція України дають зрозуміти, що альтернативне джерело фінансування було б вкрай необхідно.

Як відомо, після нападу росії на Україну в 2022 році країни G7, Євросоюзу та Австралія заморозили активи Центробанку рф на 260 млрд євро. Більшу частину – 210 млрд євро – заблокував ЄС. У свою чергу, США заморозили лише 5 млрд доларів.

Як повідомляло Інше ТВ, G7 близька до рішення щодо конфіскації заморожених російських активів на користь України – FT© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube