На межі блекауту: Запорізька АЕС у неділю була відімкнена від останнього непошкодженого зв’язку з енергосистемою України


12:3027.11.2023

Тимчасово окупована росіянами Запорізька атомна електростанція, 26 листопада цілий день перебувала на межі блекауту, оскільки остання четверта лінія її зв’язку з енергосистемою України була відключена внаслідок короткого замикання, а три інших лінії були пошкоджені раніше, під час російських обстрілів. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Енергоатому.

26 листопада 2023 року о 10:30 внаслідок короткого замикання приблизно на 100 км північніше захопленої росіянами Запорізької атомної електростанції відключилась остання (четверта) лінія її зв’язку з енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – “Дніпровська”. Три інших лінії були пошкоджені ще раніше під час рашистських обстрілів – ідеться у повідомленні.

Крім того, відбулося часткове знеструмлення енергоблоку №4 з автоматичним включенням дизель-генератора, – його виключили вручну за 10 хвилин по тому. Вказується, що подібний випадок свідчить про наявність проблеми з енергоживленням ядерної установки.

Відповідно до інформації МАГАТЕ, ЗАЕС отримувала зовнішнє живлення від єдиної доступної резервної лінії електропередачі 330 кВ, в той час як українські фахівці ремонтували пошкоджену лінію 750 кВ. Її було відремонтовано о 20:52, і як вказується в інформації відомства, Запорізька АЕС майже цілий день перебувала на межі чергового блекауту, що міг статися в разі знеструмлення резервної лінії 330 кВ.

Читайте: Окупанти переводять п’ятий енергоблок ЗАЕС у “холодний зупин” – МАГАТЕ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube