Спалах гепатиту А на Вінниччині: почали вакцинацію серед “близьких контактів” хворих


20:3731.10.2023

Мобільні бригади почали екстрену вакцинацію для тих, хто контактував з хворими на гепатит А на Вінниччині. Про це повідомив заступник міністра – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, якого цитує МОЗ, передає УНН.

Повідомляється, що йдеться про вакцинацію проти гепатиту А для кола контактних осіб. Тобто рідних та близьких, з якими пацієнти з лабораторно підтвердженим діагнозом вірусного гепатиту А контактували напередодні, проживають разом чи ділять спільний побут.

Цитата

«У відповідь на спалах гепатиту А на Вінниччині до області доставлено понад дві тисячі вакцин. В першу чергу почалася вакцинація медиків, лікарів екстреної медичної допомоги та фахівців громадського здоров’я, задіяних у ліквідації спалаху вірусного гепатиту А. Другий етап протидії поширенню захворювання – це проведення екстреної вакцинації кола контактних осіб. Це безоплатні щеплення серед “близьких контактів” пацієнтів з підтвердженими діагнозами», – розповів Кузін.

За його словами, медики пропонуватимуть їм пройти вакцинацію, оскільки це надійний захист імунітету та можливість зупинити поширення гепатиту А через близькі контакти.

Читайте: Спалах гепатиту А на Вінниччині: на стаціонарі з діагнозом 174 пацієнти, з них 29 – діти© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube